STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Buenaventura Colombia! 2012-02-01
Parę razy razy planowaliśmy z Tomkiem tę Kolumbię, ale przecież planowaliśmy też Afrykę Południową, Patagonię, Nowa Zelandię, ... Filipiny..... i odkładaliśmy bez żalu na później, bo przecież miało być jeszcze tyle wypraw. Z Kolumbią też się nie złożyło; była sąsiednia Wenezuela, innym razem po sąsiedzku był Ekwador, a w Kolumbii wtedy nie dość było bezpiecznie, bo w owym czasie biła rekordy świata w ...kidnapingu.

Więc teraz nadszedł wreszcie czas na Kolumbię!
Chciałbym pokazać zwłaszcza dzieciom (Mikołajowi też) jak podróżowałem z wujkiem Tomkiem. Od pierwszej wspólnej wyprawy do Wenezueli "La Conquista" wypracowaliśmy swój wspólny "styl podróżowania". W sumie nie wiem nawet za bardzo jak to opisać, myślę, że ważniejsze będzie pokazać im jak to działa w praktyce. Plan będzie odtosowany do wieku (Mati ma raptem 7 lat) urozmaicony, ale nie przeładowany, musi być czas na oddech, żeby spróbować żyć choć przez parę dni jak "localesi".
Musi być natura, kolonialne miasta, barwna miejscowa kultura i .... ma być przygoda; rafy, paramos, las deszczowy, namorzyny. Planujemy zmienne środki lokomocji, autobus, statek, łódź, 4x4, areoplan, musimy z dokładnością do 1h znać godziny odjazdów, przesiadki itp. Chciałbym żeby każdy uczestnik tej podróży wyniósł dla siebie jakąś lekcję, która ma go wzbogacić na resztę życia. No i jesteśmy drużyną Ja, Basia, Zuzia, Mikołaj i Mati; na drugi plan odkładamy swoje fochy, pomagamy sobie, nie spowalniamy tempa grupy. Ma sie rozumieć, ze podróżujemy tanio; śpimy w tanich hotelikach, bambusowych cabanas, a jak trzeba to nawet w hamakach. Chłoniemy Kolumbię wszystkimi zmysłami, tak jakbyśmy byli mieli tam być pierwszy i ostatni raz.


wysiadka, etap taksówki "motorowej" za nami


Ekipa w Cartagena de Indias


Tak wyglądają żwawe kobitki sprzedające owoce, nazywame je Magdaleny Rio


Prekolumbijska maska ze szczerego złota w Museo del Oro w Bogocie


Płyniemy przez rozlewiska rzeki Magdaleny


Villa de Leyva miasteczko cukierek w Andach


W Mompos, które stało się pierwowzorem marquezowskiego Macondo

Nasz blog spisywany na bieżąco podczas wyprawy można zobaczyć tutaj

Cały program festiwalu znajdziesz
tutaj

Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga