STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
"Hajer w Afryce" - ale czad! 2012-01-28
Znacie Hajera? Mieczysław Bieniek vel. Hajer jest górnikopodróżnikiem. Ślązak z krwi i kości. W średnim wieku, średniego wzrostu. Żona, dorosła już córka i zadbane mieszkanko w blokach na katowickim Nikiszowcu. Do tego górnicza emerytura, przymusowa, bo w wypadku w kopalni "Wieczorek" Mietek ledwo uszedł z życiem. Doznał zapalenia nerwu krzyżowego, częściowo stracił wzrok i słuch. Musiał przejść na emeryturę. Nie załamał się, tylko zabrał za wojaże po świecie. Bez języka, bez przewodników, bez map.

Podczas swoich wypraw stara się przede wszystkim dotrzeć do ludzi, poznać ich świat, ich myśli i serca. Jako prawdziwy górnik fedruje nowo poznawaną rzeczywistość, drąży w niej - to zaś bardzo często przynosi nieoczekiwane rezultaty. Na szczęście zawsze ląduje na cztery łapy. W 2006 roku odbył kilkumiesięczną podróż lądem do Jego Świętobliwości XIV Dalajlamy. Bieniek to facet, dzięki któremu zwykłe szare życie przemienia się w ciąg niekończących się przygód. Przepustkę do najbardziej strzeżonych miejsc zapewnia mu zdjęcie w galowym mundurze, a w ostateczności podaje się za generała wakacjach („sprawdźcie sobie w Internecie kim jestem”).

Na Bonawenturze opowie o jednej ze swoich mniej znanych wypraw, której trasa wiodła przez; Egipt, Sudan, Etiopię, Dżibuti, Erytreę i Czad, a która jeszcze nie doczekała się książki (tak, tak Hajer to od jakiegoś czasu też poczytny pisarz). Spotkanie z Hajerem okraszone będzie śląską gwarą i podlane sporą dawką humoru.Cały program festiwalu znajdziesz tutaj
Skomentuj ten artykułrewelacja!!! ktos 2012-03-25 08:03:03
wyłem wczoraj na prelekcji i w życiu czegoś takiego nie widziałem , gościu swoją naturalnością potrafi zahipnotyzować, super opowiada a do tego wszystko bardzo zabawnie wychodzi. hajer rulez:)))


tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga