STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Portret Miao, nie mylić z Mao :) dla widza Bonawentury 2011-09-22
Podczas drugiej edycji Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura.org przygotowaliśmy wyjątkowy prezent dla naszej Festiwalowej publiczności. Wśród uczestników Festiwalu, którzy zagłosują w plebiscycie na nagrodę publiczności "Bonawentura 2012", wylosujemy oryginalny obraz o równie frapującym tytule „Pożądanie jest kobietą”. W sportretowanych przez artystę niewiastach, dzięki charakterystycznym strojom bezbłędnie rozpoznajemy przedstawicielki ludu Miao.Autorem jest Huang Guang Hui, na co dzień zastępca dziekana Art Academy w Guizhou University w Guiyang.
Artysta gościł w Starym Sączu podczas VI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego - Sympozjum Kultur Lokalnych w lipcu 2011 i podarował swoje dzieło Fundacji Rozwoju Ziem Górskich. Obraz olejny jest sygnowany przez autora i posiada specjalny certyfikat pochodzenia wystawiony przez Fundację.Autor reprezentuje akademicki, realistyczny nurt we współczesnym chińskim malarstwie. Swoją drogą kto wie ilu jest artystów malarzy w Chinach? Może kilka, a może kilkanaście milionów? Czym jest więc współczesne chińskie malarstwo? Zapewne tyglem nurtów, styli i szkół.

Ulubionymi motywami, który zdominowały malarstwo Huang Guang Hui są realistyczne portrety i scenki rodzajowe dokumentujące życie chłopskie w prowincji Guizhou. A jest to zaiste nieprzebrane źródło inspiracji malarskich! Ta górzysta prowincja bowiem obfituje w różnorodne i barwne mniejszości etniczne, które fascynują badaczy kultur. Poza chińską większością Han, która przeważa w miastach, reszta, czyli ponad 30% mieszkańców to górska ludność należąca do grup etnicznych, z których najważniejsze to Yiao, Miao, Yi, Qiang, Dong, Zhuang, Buyi, Bai, Tujia, Gelao oraz Shui. Każda z nich zachowała swój tradycyjny strój często w wielu wariantach i swoje tradycyjne obrzędy i zwyczaje związane z rolnictwem i religią. Swoistą misją Huang Guang Hui jest dokumentowanie tego arcybarwnego, ale też i powoli odchodzącego świata.

Tak jak obiecaliśmy, po Festiwalu obraz drogą losowania trafi do któregoś z naszych sympatyków, a więc z całą pewnością do miłośnika podróży i egzotycznych kultur.

Cały program festiwalu znajdziesz tutaj
Skomentuj ten artykułkorekta! Sprawdziliśmy notę autora i tytuł Bonawentura.org team 2011-10-03 11:10:23
jest inny. Ale równie, a może nawet bardziej frapujący.
"Nasienie jest kobietą", a może "Sadzonka jest kobietą". Po angielsku "The seedling is a Woman".
Nasz błąd nic nie ujmuje z wartości obrazu.


tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga