STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Krzyżówka Podróżnicza. Tylko dla orłów !!! 2011-08-29
Jesteś dobry w te klocki? Wiesz co, gdzie, jak i dlaczego? Sprawdź swoją wiedzę geograficzno, podróżniczą.
Przygotowaliśmy właśnie drugą edycję naszej Krzyżówki Podróżniczej. Jak nikt nie patrzy możesz szperać po atlasach i googlować do woli.
Zapomnij, że rozwiążesz ją w 20 minut. Ta krzyżówka wciąga, za to Ty musisz trochę pogłówkować. A gdy już odgadniesz wszystkie hasła i w pionowym pasku zacznie układać się logiczne rozwiązanie niekoniecznie w stylu" uyyygła zaaya tłaachsz" poczujesz sie jak zdobywca (a niech będzie) Monta Blanc'a!.

Odgadnięte hasło z pionowego paska w kolorze zielonkawym wyślij do nas e-mailem na adres biuro@bonawentura.org. Wśród zwycięzców rozlosujemy 5 karnetów na cały festiwal. Albo inaczej: kto prześle pierwsze prawidłowe rozwiązanie otrzyma karnet bez losowania, a pozostałe cztery rozlosujemy. Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do końca października 2011 r czyli 30 X 2011 godz 24.00.

Karnet można wygrać dla siebie lub dla wskazanej osoby, np przyjaciółki, ukochanego, teściowej itp. Prosimy jednak o sprawdzenie czy ta osoba będzie chciała wpaść na nasz na Festiwal.Poziomo
1. indyjski stan z widokami na Kanchenjungę
4. jedno z wyższych pasm w Karpatach Południowych
6. po hiszpańsku ekwador (ekwator)
7. na jej stokach zginął Jerzy Kukuczka
8. jezioro w Nowej Zelandii (na Wyspie Północnej)
9. wąskie gardło Panamericany
10. kompleks skalnych świątyń w Indiach ( na liście UNESCO)
13. strzeże egipskich piramid
15. miasto w pobliżu Salonik
16. największy port nad Amazonką
17. żeglarz angielski, odkrył m.in. największą zatokę w Kanadzie
18. stolica kraju bałkańskiego wielokrotnie odwiedzana przez A. Pasławskiego*
19. stąd odpływają promy przez kanał La Manche
20. eskimoski skafander
22. spokojna zatoka osłonięta przed mierzeję lub atol
25. ważna pozycja budżetu podróżnika (obok jedzenia i transportu)
26. najczęściej używany język z grupy języków drawidyjskich (pd. Indie)
27. drugie najważniejsze miasto w Syrii
28. coś ,co kocha każdy podróżnik, przyroda

Pionowo
2. afrykański kraj i bęben
3. cel pielgrzymek wyznawców islamu
4. spory meteor lub pojazd Kubicy
5. przystanek na trasie kolei Transmongolskiej
11. najdłuższy drogowy tunel świata długości 24,5km
12. niemiecki matematyk i kartograf, opracował globusy ziemi i nieba
13. kawał drogi do przebycia
14. jezioro tektoniczne w Malawi
20. alpejska dolina w pobliżu parku narodowego Gran Paradiso
21. cenne kamienie z australijskiego Coober Pedy
23. wierzchołek Kilimandżaro
24. wyspa na Karaibach, gdzie mieszkańcy witają się "goedemorgen"

Rozwiązanie krzyżówki polega na odgadnięciu hasła. *podpowiedzi na stronie Festiwalu www.bonawentura.org
Skomentuj ten artykułLiczba dwadzieścia sześć (26) autor krzyżówki 2011-08-30 08:08:23
26 jest na zielonkawym polu w trzecim rzędzie od dołu. Łatwo się domyślić, ale coś zniknęło. :) W wolnej chwili poprawimy.
Odp: EDB8JMfuhDg 2014-11-22 14:11:05
Przyznam się, że w tym roku specjalnie kmkoisf3w nie kupowałem skupiłem się na innych rzeczach, tylko kilka doszło mi do kolekcji, a to też starsze pozycje. Chciałem tylko zwrf3cić uwagę dwa albumy wydane przez Albatrosa Narodziny rewolwerowca i Długa droga do domu pisane i rysowane pod pieczą Stephena Kinga. Trochę mnie to dziwi, że te kmkoisy są całkowicie pomijane we wszelkich podsumowaniach. Małe zainteresowanie? Nie to wydawnictwo? Bo nie wierzę w to, że ta historia jest słabsza od niektf3rych pozycji wśrf3d nominowanych w Komiksie Roku, a i albumy były wydane świetnie, za przystępną cenę. Rysunki też złe nie są.Komiksiarzy w ogf3le nie obszedł ten debiut na rynku?
Odp: fbQrtdKwZw 2014-11-23 01:11:51
Drogie czy nie ale jak to się potem na pf3łce prezentuje.Dla niektf3rych wydań (HC, Ekskluzywne) warto się szrpanąć. Chociaż to już może geek ze mnie przemawia ;)Pytanie od słuchacza: czy planujesz kiedyś zrobić taką audycję pf3łtorej godzinną o wszystkich komiksach ktf3re masz + stosowne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Najmilej widziany byłby oczywiście film ;) Czasem podglądając kolekcje innych można trafić na ciekawe perełki. PS. No i zmusiłeś mnie tą audycją do dokonania zakupu kilku zaległych komiksf3w Hanami :)
Odp: hbSvTumZe56 2014-11-25 05:11:51
Cameron, I love your honest wniitrg style and your willingness to share. It seems like only yesterday you sat in my 5th grade classroom, and here you are developing into an amazing person and soccer player. I LOVE your blog, and you know I think the world of you. Keep up the awesome work, and keep inspiring others. I will be following your story with great interest. http://fgkwbkgds.com [url=http://ofslfg.com]ofslfg[/url] [link=http://cnvbmnx.com]cnvbmnx[/link]
Karnety rozdane! autor krzyżówki 2011-11-01 09:11:15
Rozwiązanie krzyżówki:
Sir Ernest Shackleton
Karnety otrzymują:
1. G. Satora (pierwsza prawidłowa odpowiedź)
oraz
2. I. Skowron
3. M. Basta
4. R. Żurkowski
5. J. Płachta
Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy.
W lutym będzie jeszcze jedna :) krzyżówka i jeszcze jedna szansa.
Odp: wZRIfZkaL 2014-11-22 09:11:34
Te słowa krytyki nie są soerikwane w Twoją stronę. Za bardzo wszystko bierzesz do siebie. Tutaj skrytykowałem nie Ciebie, ale jakieś dziwne zwyczaje, że wchodząc na basen z dzieckiem trzeba mieć specjalne pozwolenie na wniesienie nosidełka. Przecież tego świat nie słyszał! Chciałabyś będąc w obcym kraju pf3jść na basen i usłyszeć, że nie możesz wejść z dzieckiem do wody, bo nie spełniasz jakichś wyimaginowanych warunkf3w?Druga rzecz, jaką skrytykowałem była kamerka. Czy Ty jesteś dystrybutorką tego produktu, że się tak przejęłaś? Jeśli tak, to powinnać obronić produkt i powiedzieć np. że owa kamerka jest nieszkodliwa dla dziecka, bo jej antena jest kierunkowa i można ją skierować od dziecka dla przykładu.Zostawmy mnie, przysługi i moje smutki i popatrzmy na Twf3j blog. Jest zachęcający do czytania i rozmowy, bo jak inaczej zrozumieć LetsTalkAboutBaby ? Porozmawiajmy o dziecku, czyż nie? No to rozmawiajmy! Piszę więc, że coś mi się nie podoba i daję na to konkretne argumenty. W odpowiedzi oczekuję rf3wnież argumentf3w a nie stwierdzenia, że się czepiam.Twf3j blog może mieć niezłe wzięcie, jeśli tylko podejdziesz do niego trochę bardziej profesjonalnie. Nie zadowalaj się przedstawieniem jakiegoś produktu, ale porf3wnaj ze dwa, czy więcej ze sobą, żeby było wiadomo, że sprawdziłaś jego działanie, bezpieczeństwo i inne sprawy. Nie można do wszystkiego podchodzić bezkrytycznie.Ponieważ zapraszasz mnie gorąco do odwiedzania Twojego bloga, obiecuję, że jeszcze tu zajrzę. A może też kiedyś odniosę się do przysługi i smutkf3w Pozdrawiam i do zobaczenia!
Odp: xLQlSNr8C 2014-11-23 01:11:20
Wszystko czego się dotknie Sfar to czstye złoto, w tym także ta adaptacja Małego Księcia. Ostatnio widziałem w kilku miejscach przecenionego Księcia, może się jednak aż tak dobrze nie sprzedał Można go spokojnie dostać za ok 25 zł. Za taką rzecz jest to cena wręcz śmieszna.Wszyscy czekają na Klezmerf3w 2 z KG i Kota Rabina 3 i 4 z Postu.Ja tam zawsze uważałem, że Śmierć nie dorf3wnuje Sandmanowi . Jest to jednak bardzo dobry komiks na poziomie tych słabszych albumf3w Sandmana . Ale gdzie mu tam do Pory mgieł czy Ulotnych żyć .Po aksamitnej rękawicy miałem nocne koszmary jak jakiś dzieciak. Pies bez otworf3w.


tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga