STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Letni sezon podróżniczy powoli dobiega końca, a my myślimy już o wiośnie 2011-08-28
Letnie wakacje dobiegają końca. Odkąd podróżowanie stało się dla wielu naszych rodaków prawdziwą pasją docierają niestrudzenie w najdalsze zakątki naszego globu. Plon tegorocznych wojaży będziemy mogli poznać już za kilka miesięcy , gdy do starosądeckiego Sokoła zjadą znowu z całego kraju podróżnicy, alpiniści, żeglarze, cykliści i „wszelkiej maści obieżyświaty”, by podzielić się z publicznością wrażeniami ze swoich najnowszych wypraw.
Tymczasem organizatorzy Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura.org , który corocznie odbywa się w Starym Sączu na przełomie marca i kwietnia nie próżnują. Fundacja Rozwoju Ziem Górskich pozyskała właśnie grant z programu Leader na organizacje dwóch kolejnych edycji. Przyszłoroczny festiwal odbędzie się w ostatni weekend marca. Tym razem zaplanowano nie dwa, jak wcześniej, a trzy dni festiwalowych pokazów, które rozpoczną się już w piątek i potrwają do niedzieli. Oprócz opowieści na żywo przy slajdach i projekcji filmów dokumentalnych będą także imprezy towarzyszące koncerty, wystawy fotograficzne, warsztaty gry na bębnach afrykańskich i wiele innych niespodzianek.

Podróżnicy mogą już przesyłać zgłoszenia na Bonawenturę 2012. Trzeba kliknąć w link poniżej lub tutaj i przesłać do nas potrzebne informacje. Dbając o zachowanie bezpretensjonalnej atmosfery organizatorzy zwracają się ze szczególną zachętą do osób które nie brylują jak dotąd na festiwalach podróżniczych. Jeśli nawet nie mają na koncie spektakularnych wyczynów , to przecież także wypad do Rumunii, na Ukrainę czy do ciotki Stanach jeśli został zorganizowany samodzielnie (bez biura podróży) i zawierał z sobie element przygody może zaciekawić festiwalową publiczność. Zwłaszcza, że organizatorzy przewidzieli nową kategorie „Debiuty” dla krótszych pokazów i osób, które nie występowały jeszcze przed szeroka publicznością. Trochę blichtru, choć nie za dużo, jednak będzie , bo Festiwalowa Publiczność przyzna swoją nagrodę „Bonawentura” a my ją, uroczyście przejęci wręczymy zwycięzcy.

Czas więc zacząć porządkować wakacyjne fotografie. A potem tylko jesień …, zima i…. znowu spotykamy sie w starosądeckim Sokole, na festiwalu, który naszym festiwalu , który zyskał już swoje liczne i wierne grono sympatyków. O pochlebnych recenzjach nie wspominając.

I jeszcze jedno dla niezdecydowanych. Stary Sącz ma swój klimat! Kto nie wierzy niech sam się przekona klikając w link .

Skomentuj ten artykułBonawentura Ojciec 2011-09-22 22:09:58
Tak się złożyło, że w dniu Imienin Tomcia 22.09 2011 przypadkowo otwarłem stronę festiwalu Jego imienia i było to
33 333 otwarcie strony!
Odp: cjMnPxGpzA9 2014-11-22 15:11:42
W tych przypadkach raeczj nikt awarii nie planował, a na pewno nie trzech bo jednak ukończenie tych regat to mega-prestiż. Ale im większa popularność, tym większa szansa, że żeglarstwo przebije się do medif3w i w Polsce. Na razie nie ma nas w pierwszej dziesiątce krajf3w śledzących wyścig na stronie regat, ale to dopiero początek, prawda :))) ? /mj
Odp: zLgx96UYh 2014-11-25 05:11:26
Wiem tyle, co można wyczytać z oycajclnfih informacji. Nie tylko Francuzi protestowali ten sztag tudzież cały patent związany ze sztagiem i żaglami przednimi, protesty zostały oddalone, ale były wątpliwości co do przepisf3w klasowych i instrukcji regatowej. /mj http://rwifxc.com [url=http://xizgxbkbm.com]xizgxbkbm[/url] [link=http://cmdqgrsrudu.com]cmdqgrsrudu[/link]


tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga