STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Zobacz program Festiwalu (I-wszej edycji) 2011-01-24
Program Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura.org 26-27 marca 2011, Kino Sokół, Stary Sącz
DZIEŃ 1-wszy 26 marca (sobota). Spotkania z podróżnikami

Moduł A (9.30 – 15.15)
Otwarcie Festiwalu, minirecital Michala Smetanki (SVK)
„Śladami Strzeleckiego w Australii”. Marek Tomalik
„Medaid Adventure Team”
„Welocypedem przez Afrykę”. Maciej Czapliński
„ALBANIA – piękna nieznajoma”. Andrzej Pasławski
„Iracki Kurdystan - Irak czy nie Irak ?”. Bartosz Piziak
„Poślubnej włóczęgi po Ameryce Południowej miesięcy kilkanaście”. Karina i Marcin Stencel

Moduł B (16.30-22.15)
"Long Walk Plus Expedition, Jakuck - Kalkuta 2010”. Bartosz Malinowski
Ewelina Wójcik – akcja „Chcę chodzić”
„Nepal – poznając siebie”. Marcin Niedziółka
„Goniąc marzenia - jachtostopem po wyspach Pacyfiku”. Monika i Michał Przybysz
„Pomiędzy Azją i Australią”. Dariusz Dąbrowski
„Żaglowozem przez Pustynię Gobi”. Anna Grebieniow

DZIEŃ 2-gi 27 marca (niedziela). Festiwal filmów o naszej planecie

Moduł C (9.30-15.15)
“Free Tibet Expedition”, Polska 2008, reż. M. Klonowski, 52 min.
„Pretty Dyana”, Serbia 2003, reż. Boris Mitić, 45 min.
“Home – S.O.S Ziemia!” Francja, 2009, reż. Yann Arthus-Bertrand, 118 min.
„Ślepy los”, Wielka Brytania 2006, reż. Lucy Walker, 104 min.

Moduł D (16.30-22.15)
”W poszukiwaniu legendy”, Polska 2007, reż. Konstanty Kulik, 48 min.
”Księga rekordów Szutki”, Serbia i Czarnogóra/Czechy, 2005, reż. Aleksandar Manic, 78 min.
”Spotkania na krańcach świata”, USA/Wlk.Bryt. 2008, reż. Werner Herzog, 99 min.
„Afrykański Sen”, Polska 2008, reż. Władysław Jurkow, 52 min.
„Pod ciśnieniem”, Polska 2008, reż. Jacek Szymczak, 47 min.

Zapraszamy do Zakupu karnetów

*25 marca (piątek) Pokaz zamknięty dla młodzieży szkolnej. „Iran – Perła Orientu”. Paweł Kozłowski


26 marca (sobota). Moduł A (godz. 9.30 – 15.15). Spotkania z podróżnikami.


„Śladami Strzeleckiego w Australii”. Marek Tomalik (Kraków/Gronków)


Wyprawa z napędem na cztery koła, australijskimi śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego, prowadziła ze stolicy stanu Australia Zachodnia (Perth), najsłynniejszymi szlakami pustynnego interioru wprost pod Górę Kościuszki - najwyższy szczyt Australii. Uczestnicy przejechali przez większość miejsc o nazwach geograficznych związanych z nazwiskiem Strzeleckiego, a także tzw. południową trasą badań i odkryć najsłynniejszego polskiego podróżnika. Wyprawa trwała dwa miesiące i liczyła ok. 14 000 km, z czego ok. 10 000 km bezdrożami. Otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Kolosy. Marek Tomalik- podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii. Współtwórca Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły”. Pisze o podróżach i muzyce. Publikuje w National Geographic, Jazz Forum i Tygodniku Podhalańskim. Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”
„Medaid Adventure Team”. (Poznań)

Medaid Adventure Team to zespół ludzi z pasją - praktyków, którzy każdą wolną chwilę poświęcają ratownictwu. To profesjonaliści - lekarze, ratownicy medyczni, stomatolodzy oraz wodni, których poza pasją do ratownictwa medycznego połączyła również pasja podróżowania. Szkolą innych i siebie, nieustannie szukają nowych rozwiązań, scenariuszy akcji ratowniczych i sposobów na propagowanie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy. Połączenie doświadczeń z wypraw po świecie, oraz wiedzy z tych różnych dziedzin medycyny pozwoliła Medaid na opracowanie nowatorskiego pomysłu – stworzenia specjalnego szkolenia/pokazu dla podróżników dedykowanego na imprezy takie jak Bonawentura.org. Pamiętajmy, to że przeżyliśmy bez szwanku 100 wypraw wcale nie daje nam gwarancji, że ze 101-szej wrócimy cali i zdrowi. To co stało się 23 lipca 2010 r w Siemiechowie niech będzie dla nas przestrogą.
„Welocypedem przez Afrykę”. Maciej Czapliński. (Warszawa)

Zmęczeni i znudzeni codziennością postanowili odmienić swoje życia. Dlaczego Afryka? Bo to najbardziej nieznany i tajemniczy ze wszystkich kontynentów! Celem wyprawy było przejechanie kontynentu z góry na dół, z Kairu do Kapsztadu. Linia KK to kolonialna koncepcja zakładająca panowanie brytyjskie nad całą Afryką Wschodnią. Oba miasta miały połączyć telegraf (to się udało) i linia kolejowa (tej Anglicy nie zdążyli już skończyć). Jakkolwiek zamiarem nie było dokładne powtórzenie podróży Kazimierza Nowaka, który 75 lat temu jako pierwszy w historii przejechał Afrykę rowerem, to jednak jego wyczyn był dla uczestników inspiracją. Warto podkreślić, że są prawdopodobnie pierwszymi od tamtego czasu Polakami, którzy pokonali na rowerach Czarny Ląd. Trasa: Egipt - Sudan - Etiopia – Kenia – Tanzania – Zambia – Botswana – RPA, dystans: 13 tys. km. Czas: 8 i pół miesiąca.
„ALBANIA – piękna nieznajoma”. Andrzej Pasławski (Kraków)

Andrzej podzieli się swoimi wrażeniami, emocjami z pomocą zdjęć i żywego słowa. Przybliży nam Albanię – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować. Poznamy Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Jeździ tam z rodziną od lat 6-ciu (był ponad 20 razy) i tam właśnie spełniły się jego marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy tam wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.
„Iracki Kurdystan - Irak czy nie Irak ?” Bartek Piziak (Kraków/Rzeszów)

Irak - ropa naftowa, wojna i Saddam Hussajn - to 3 najczęstsze skojarzenia z Irakiem, jakie dominują i jakie wykreowały media nie tylko w Polsce. Jednak północna część tego kraju jest inna - to autonomia kurdyjska, zamieszkiwana przede wszystkim przez Kurdów - jeden z największych narodów świata bez swojego własnego państwa. Jak wygląda codzienne życie Kurdów i czy rzeczywiście tak różni się ono od naszego będzie można zobaczyć na fotografiach, które powstały podczas dwóch pobytów autora na Bliskim Wschodzie. Jak wyglądał Iracki Kurdystan w 2007 roku, a co zmieniło się w przeciągu dwóch lat do 2009 roku... Bartek Piziak - geograf, nauczyciel akademicki, pilot wycieczek, a także pomysłodawca i organizator Festiwalu Młodych Podróżników w Gorcach, Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego w Rzeszowie oraz krakowskich Travenaliów próbuje odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące perspektyw niezależności Kurdystanu.
„Poślubnej włóczęgi po Ameryce Południowej miesięcy kilkanaście”. Karina i Marcin Stencel (Gdynia)

Hasło "podróż poślubna" kojarzy się z dwutygodniowym urlopem gdziekolwiek, byle było słońce, z zakwaterowaniem w minimum trzygwiazdkowym hotelu z basenem. Karina i Marcin pierwszą noc swojej podróży poślubnej spędziliśmy w namiocie przy stacji benzynowej w Kołbaskowie - tak zaczął się ich południowoamerykański sen. Zamiast po 14 dniach, wrócili po 14 miesiącach. Część trasy prowadziła po drogach przebytych przez setki Gringos przed nimi. Byli w Machu Picchu, na Galapagos, wdrapali się na Roraimę, odwiedzili tętniącą sambą Rio. Jednak to nie o tych miejscach będzie ich prezentacja… . Karina i Marcin podzielą się z nami m.in. wrażeniami z wolontariatu odbytego w Peru, Ekwadorze i Boliwii, razem wybierzemy się do dżungli, weźmiemy udział w – Tinku czyli Święcie Krzyża.
26 marca (sobota). Moduł A (godz. 16.30 – 22.15). Spotkania z podróżnikami.

"Long Walk Plus Expedition" Jakuck - Kalkuta 2010. Bartosz Malinowski (Warszawa)


Relacja uczestnika spektakularnej wyprawy Long Walk Plus Expedition \" Jakuck - Kalkuta 2010 śladami książki „Długi marsz” opowiadającej prawdziwą historię Witold Glińskiego, który w 1941 r. uciekł z sowieckiego łagru pod Jakuckiem i pieszo dotarł do Kalkuty w Indiach (6500 km przez bezdroża Azji). Ta nieprawdopodobna wędrówka została opisana w bestsellerowej książce \"Długi marsz\", wydanej w kilku milionach egzemplarzy, przetłumaczonej na dwadzieścia pięć języków i do dzisiaj uznawanej za jedno z najważniejszych dzieł podróżniczych w historii (53. miejsce na liście 100 przygodowych książek wszech czasów wg National Geographic). Niestety ta historia była dotychczas niemalże nieznana polskiemu odbiorcy. Aż do dzisiaj! W kwietniu 2011 r. wchodzi bowiem na ekrany polskich kin hollywoodzka superprodukcja Petera Weira \"The Way Back\" (m.in. z Colinem Farellem i Edem Harrisem) oparta na historii Witolda Glińskiego. Powtarzając ten wyczyn, Bartosz z przyjaciółmi pomiędzy majem i październikiem 2010 r przebyli bezkresną syberyjską tajgę, mongolskie stepy i tybetańskie płaskowyże. Intencją pomysłodawców było aby projekt „Long Walk Plus Expedition” stał się hołdem złożonym nie tylko bohaterom tej książki, ale również wszystkim tym, którym nie udało się wydostać z "nieludzkiej ziemi".
Ewelina Wójcik – akcja „Chcę chodzić”

Spotkanie z Eweliną - młodą ratowniczką grupy krynickiej GOPR, która uległa wypadkowi podczas ćwiczeń z ratownictwa śmigłowcowego. Ewelina, 28 – letnia dziewczyna, której największą pasją jest ratownictwo i góry opowie nam o sile, zawziętości oraz prawdziwej walce – walce o siebie. W opowieści tej nie zabraknie łez, smutku ale będzie też bardzo dużo pozytywnych emocji. Poznamy także, Katarzynę Goncerz - dziewczynę, której Ewelina postanowiła pomóc kiedy ta uległa poważnemu wypadkowi w Tatrach podczas zimowej wspinaczki na szczyt Kończysta, gdy zeszła lawina. Ewelina opowie o akcji chce chodzić, pomyślnie związaną z flagami na szczytach.
„Nepal – poznając siebie”. Marcin Niedziółka (Zakopane)

Będzie to pokaz dotyczący 3 wypraw Marcina do Nepalu zaczynając od treku do Bazy pod Everestem, po zamieszkanie i pracę z nepalską rodzina przez kilka miesięcy z dzielenie trudów codziennego życia i radości z odwiedzin u rodziny w dalekich zakątkach Nepalu. Poznamy także wrażenia z 40-dniowej wędrówki wokół Kanchenjungi i okolicy Makalu z wejściem na przełęcz Sherpani Col 6100mnpm. Marcin zdradzi nam tajniki praktyczne: jak zorganizować sobie wyjazd do Nepalu, czego sie wystrzegać, gdzie co i za ile kupić, zjeść. Będzie również o zmieniającej sie sytuacji gospodarczej i politycznej Nepalu na przestrzeni ostatnich lat i o tym jak wpływa ona na życie mieszkańców i na turystykę.
„Goniąc marzenia, czyli podróż poślubna dookoła świata - jachtostopem po wyspach Pacyfiku”. Monika i Michał Przybysz (Warszawa)

Czy można łatwo, tanio i przyjemnie tygodniami żeglować po pięknych i odległych wyspach Pacyfiku? Czy wyobrażasz sobie codziennie kotwiczyć w małych zatoczkach na bezludnych wysepkach i nurkować? Chciałbyś spotykać lokalnych wyspiarzy podpływających do Twojego jachtu w czółnach i oferujących owoce na wymianę? To wszystko jest możliwe i nawet nie trzeba umieć żeglować i mieć dużo pieniędzy. Swoją podróż poślubną rozpoczęli od żeglowania po wyspach południowego Pacyfiku. Monika i Michał Przybysz - łączy ich m. in. wspólna pasja – podróże, z plecakiem i na jachcie po morzu. Najbardziej interesują ich spotkani ludzie, szczególnie ci zwykli, żyjący zgodnie z lokalnymi zwyczajami. Niedawno ukazała się ich książka: „Goniąc marzenia, czyli podróż poślubna dookoła świata” z mnóstwem zdjęć i opisów.
„Pomiędzy Azją i Australią”. Dariusz Dąbrowski (Kraków)

Wraz z Darkiem przeniesiemy się do Nowej Gwinei, zarówno z części indonezyjskiej (Dolina Baliem) jak i papuaskiej (zachodnia część Papui Nowej Gwinei). Pokaz będzie uzupełniony wybranymi zdjęciami z Sulawesi, jednej z największych wysp Indonezji, która jest relatywnie rzadko odwiedzana przez turystów z Polski i nie mniej ciekawa niż inne rejony tego kraju. Zaprezentowane zdjęcia to tylko fragment bogatego plonu zebranego podczas rocznej podróży po Azji, której celem było dotarcie z Polski do Papui Nowej Gwinei bez użycia transportu lotniczego.
„Żaglowozem przez Pustynię Gobi”. Anna Grebieniow (Poznań)

Razem z Anią wybierzemy się w podróż trójkołowymi pojazdami napędzanymi wyłącznie siłami natury. Po 30 latach załoga GOBI 2008 powtórzyła wyczyn polskich pionierów żaglowozowych, pokonując pod żaglami 1500 km gobijskich szlaków i bezdroży. Uczestnicy wyprawy przemieszczali się z zachodnim wiatrem szlakami i bezdrożami południowej Mongolii. Wśród kamienistych gór, żwirowych bezkresów, piaszczystych wydm, przyjaznych pasterzy, trudnych wyzwań i nieprzewidywalnych przygód. Ania Grebieniow – przyrodniczka, jak sama mówi o sobie „żyjąca od podróży do podróży” obiecała uzupełnić pokaz o wrażenia z najnowszej, zimowej wyprawy do Mongolii.
Pokaz specjalny dla młodzieży szkolnej (25.03.2011)Iran – Perła Orientu. Paweł Kozłowski (Nowy Sącz)

„Chcesz jechać do Iranu?- zwariowałeś, zabiją Cię” – to najczęstsza reakcja ludzi kiedy mówisz im, gdzie się wybierasz. Kraj ten ma wyjątkowo złą prasę… i już to jest dobrym powodem by się tam wybrać. Uczestnicy wyprawy to dwaj przyjaciele, którzy bardzo chcieli spełnić dziecięce marzenia, a przy okazji skonfrontować rzeczywisty obraz kraju z tym kreowanym przez media. Wsiadając do pociągu nie wiedzieli jak wiele ta podróż zmieni w ich dotychczasowym życiu. Na pokaz” Iran –Perła Orientu” zaprasza sądeczanin Paweł Kozłowski.
27 marca (niedziela). Moduł C (godz. 9.30-15.15). Festiwal filmów o naszej planecie.

1.“Free Tibet Expedition”, Polska 2008, reż. M. Klonowski, 52 min

„Coś dla prawdziwych twardzieli”
Film opowiada o zmaganiach z największym na świecie masywem górskim Mount Logan, znajdującym się na granicy Alaski i Yukon Teritory. Uczestnicy wyprawy "Free Tibet Expedition" wspólnie wędrują przez trzy wielkie lodowce, trawersują Mount Logan (drogą East Ridge w górę i King Trench w dół), dalej wędrują przez kolejne cztery lodowce gdzie kończy im się żywność i na koniec spływają lodowcową rzeka Chitna do cywilizacji. Wyprawa trwa 34 dni. W 2008 r wyprawa została uhonorowana Kolosem w kategorii Wyczyn Roku.

2. „Pretty Dyana”, Serbia 2003, reż. Boris Mitić, , 45 min.

„Prawdziwa saga serbskiego… recyclingu. Ten film rozbawi was do łez!”
Finezja żyjących na obrzeżach Belgradu Romów nie zna granic: Citroeny 2CV po drobnych modyfikacjach zamieniają się w ich rękach w kosmiczne pojazdy, patrolujące następnie miasto w poszukiwaniu złomu, kartonów i wszystkiego, co da się sprzedać lub powtórnie zastosować. Przekształcone, zrekonstruowane, upiększone – maszyny stają się z czasem członkami rodzin i podstawowymi narzędziami pracy żyjących na granicy nędzy romskich rodzin. Ciepły, niepozbawiony ironii filmowy obraz kulturowego recyclingu – rzecz o tym, jak wiele zdziałać można dzięki kreatywności i pomysłowości w najtrudniejszych nawet warunkach.

3.“Home – S.O.S Ziemia!” Francja, 2009, reż. Yann Arthus-Bertrand, 1h 58 min.

"Home - S.O.S Ziemia!" to bezprecedensowe przedsięwzięcie, którego celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy środowiska naturalnego - globalne ocieplenie, hiperkonsumpcję, zaostrzający się brak wody, wymieranie gatunków.

Nakręcony z helikoptera, bez scenariusza i zdjęć próbnych film ukazuje piękno odległych zakątków Ziemi, ale także miejsca dotknięte katastrofami ekologicznymi. Ten film ujrzał światło dzienne 5 czerwca 2009 roku. Dlaczego akurat wtedy? Bo to Dzień Ziemi. Film miał premierę równocześnie na całym świecie – w kinach, w telewizji, w Internecie, nawet w kilku parkach. Film kręcono w 55 krajach i nie zawsze było to proste. Rwanda, Dubaj i Korea Południowa nie zezwoliły na zdjęcia. W Stanach Zjednoczonych wytoczono Arthusowi-Bertrandowi proces, a w Argentynie aresztowano członka ekipy filmowej. - Moim największym koszmarem były Indie. Skonfiskowano połowę nakręconych kopii - skarży się autor filmu. “Home – S.O.S Ziemia!” to niesamowita podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju…To przede wszystkim pytania o nasza planetę: Co się z nią stanie? Dokąd zmierza? Co z nami, ludźmi? Te pytania i wiele innych zadają twórcy filmu. Czy znajdują na nie odpowiedzi? Sprawdźcie sami…

4. „Ślepy los”, Wielka Brytania 2006, reż. Lucy Walker, 104 min.

Erik Weihenmeyer był niewidomy od 15. roku życia. Zanim został alpinistą i pierwszym niewidomym, który zdobył Mount Everest, musiał zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami. Jego droga do samoakceptacji przebiegała w sprzyjających warunkach: pod opieką braci i czuwającego nad wszystkim ojca. Teraz Erik zdecydował się pomóc innym. Wybrał Tybet, bo tu niewidomi żyją jak wyrzutkowie, na marginesie społecznym. W powszechnym mniemaniu ślepota jest karą za grzechy w poprzednim życiu lub dowodem opętania. Normalne życie staje się przez to niemal niemożliwe. Sabryie Tenberken, niewidoma Niemka, postanowiła założyć organizację Braille bez Granic i pierwszą szkołę dla niewidomych w Lhasie. To do niej zwraca się Erik z propozycją zorganizowania profesjonalnej wyprawy w Himalaje. Grupę stworzyli uczestnicy wielu górskich wspinaczek i dzieci ze szkoły Sabryie. W miarę zbliżania się do szczytu, cel wyprawy staje się przedmiotem dyskusji i polem gry ambicji himalaistów. Czy ktoś w tych krytycznych warunkach zachowa rozsądek?

27 marca (niedziela). Moduł C (godz. 16.30-22.15).
Festiwal filmów o naszej planecie.


5.”W poszukiwaniu legendy”, Polska 2007, reż. Konstanty Kulik, 48 min.

Sześciu młodych ludzi, na 15-metrowym jachcie, w ciągu trzech miesięcy zdobywa najtrudniejszy na świecie, arktyczny, żeglarski szlak. Otoczeni dziką przyrodą, z dala od cywilizacji, borykają się z problemami życia w małej jachtowej społeczności, a przy tym nie zawsze z zasadami zdrowego rozsądku… dobrze się bawią. Młodzi (wiecznie) mężczyźni korzystają z zabranych na jacht „zabawek”. Nurkują na wraku Maud, wspinają się na góry lodowe, latają ponad Grenlandią.
Ten film to:
-Niezwykłe wyzwanie.
-Przełom w historii żeglarstwa dokonany przez najmłodszą załogę na świecie.
-Sześć osób na pokładzie niewielkiego jachtu płynącego przez Arktykę.
-Obraz ludzi żyjących w dzikim pustkowiu, w oderwaniu od codzienności.
-Ogromne wyzwanie i test ludzkiej wytrzymałości.
Ten film jest o Nich.
Ten film jest też o czymś ponad to: o spotkaniach z unikalnymi ludźmi walczącymi o życie zgodne z ich tradycją. O Innuitach, których dzieci rano polują na foki i obrabiają focze mięso… a wieczorem grają w Play Station i wysyłają sms-y do kolegów.

6.”Księga rekordów Szutki” (The Shutka Book of Records},
Serbia i Czarnogóra/Czechy, 2005, reż. Aleksandar Manic


Dawno, dawno temu.” tak zapewne mogłaby się zacząć filmowa opowieść Aleksandra Manića. Księga rekordów Szutki wydaje się bowiem tylko na poły realną historią. A jednak miejsce filmowych zdarzeń, choć pod nieco inną nazwą, rzeczywiście istnieje. Prawdziwi – choć jeszcze trudniej w to uwierzyć – są też bohaterowie filmu. Czym jest tytułowa Szutka? To bodaj jedyne miejsce na Bałkanach, w którym niepodzielnie panuje społeczność Romów. Miejsce niemal baśniowe, gdzie mity o wilkołakach funkcjonują na tej samej zasadzie, co postaci z brazylijskich telenowel. Immanentną cechą Szutki jest absolutna wolność. Przy czym, aby ją posiąść, nieko-niecznie trzeba tu mieszkać. Szutka to stan umysłu. Wolnym można więc być w każdym miejscu na świecie. “My Romowie nie potrzebujemy własnego miejsca” – stwierdza jeden z filmowych bohaterów, wujek Fazli. “Mamy całą planetę.” Przysłowiowe “carpe diem” Romowie z Szutki wcielają w życie dosłownie. Chwytają nie tylko dzień, ale każdą chwilę znajdując radość w pozornie prozaicznych czynnościach.
Jak w czeskim kinie, jak u Felliniego, jak u Kusturicy – a jednak zupełnie inaczej. Każde z tych skojarzeń jest uprawnione – i żadne nie oddaje charakteru filmu “Księga rekordów Szutki”. Reżyser pełnymi garściami czerpie z tradycji kina europejskiego, tworząc odrębne, wyjątkowe dzieło na granicy gatunków: fabuły i dokumentu.

7.”Spotkania na krańcach świata”, USA/Wlk.Bryt. 2008, reż. Werner Herzog

Antarktyda w filmie Herzoga znajduje nowy wymiar i znaczenie. Południowe krańce naszego świata są magnesem dla plejady gwiazd nauki, którym znudziła się postindustrialna cywilizacja codzienności. Naukowcy pracują tu dla ludzkości, która wkrótce… ma opuścić Ziemię. Reżyser stawia pytania o to, kim są, jakie są ich marzenia. Jego bohaterowie są dość ekscentryczni. Elektryczne gitary na dachu stacji naukowej oddalonej o dziesiątki kilometrów od głównego miasteczka, to tylko jeden z wielu przykładów ich indywidualizmu. Hydraulik, wywodzący się z królewskiej rodziny Azteków czy filozof pracujący jako operator koparki, to inny przykład elitarności tego miejsca. Swoboda, z jaką o swojej pracy i jej wyjątkowym charakterze opowiadają, fascynuje i odzwierciedla ich wewnętrzną wolność. W Mc Murdo, głównej bazie naukowej, która przypomina miasteczko górnicze, nadal stoi dom zbudowany w 1901 roku przez pierwszych zdobywców Antarktydy, Scotta i Shackletona. Herzog pokazuje materiały archiwalne, nadając drugi wymiar oglądanej teraźniejszości. Sposób przedstawiania przyrody Bieguna Południowego i łączenie go ze specyficzną ścieżką dźwiękową dają poczucie zbliżania się do tajemnicy. Na początku filmu dowiadujemy się, że nie będzie to kolejny film o pingwinach. Jednak pewien zagubiony pingwin odciśnie piętno na tym filmie

8. „Afrykański Sen”, Polska 2008, reż. Władysław Jurkow, 52 min.


„Przejmująca historia bez szczęśliwego zakończenia. Ku przestrodze.”
Na wielowątkową opowieść składają się losy dwóch pokoleń gdańskiej rodziny Choszczów i afrykańskiej dziewczynki, Ekua Abew, sieroty z Ghany. Gdańska podróżniczka Kinga Choszcz podczas swej podróży do Afryki obserwowała tragiczny los wykorzystywanych dzieci. Postanowiła wykupić jedną z dziewczynek z niewoli i posłać ją do szkoły. Udało jej się to wykonać; kiedy Ekua Abew była już bezpieczna, Kinga zmarła na malarię. Matka Kingi, Krystyna Choszcz, wyruszyła do Afryki w poszukiwaniu swej adoptowanej wnuczki, by zabrać ją do Gdańska. Udaje jej się przywieźć dziewczynę do Polski. Szybko okazuje się, że Afrykanka nie radzi sobie w szkole, języka polskiego uczy się bardzo powoli i zaczyna sprawiać coraz więcej kłopotów swoim opiekunom. Realizatorzy pokazują m.in. trudne rozmowy między Krystyną Choszcz a jej przybraną córką, momenty, kiedy dziewczynka zamyka się w sobie i powtarza tylko nic nieznaczące słowo “przepraszam”. (za: Gazeta Wyborcza).

9. „Pod ciśnieniem”, Polska 2008, reż. Jacek Szymczak, 47 min.

„Jak daleko, jak głęboko, jak długo? I po co? Jeżeli zadajecie sobie takie pytania zobaczcie ten film!”
Infovide-Matrix Diving Exploration 2007 to podwodna wyprawa Jurka Błaszczyka i jego ekipy zorganizowana w czerwcu 2007 roku u wybrzeży półwyspu Synaj. Celem projektu była eksploracja niedostępnych dla człowieka i jeszcze nigdy nie odkrytych zakątków Morza Czerwonego. By zweryfikować ukształtowanie terenu Jurek dotarł na głębokość 231 metrów i tym samym pobił rekord Polski w nurkowaniu głębokim. Ściana w okolicy The Bells jest jednym z najciekawszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego. Do czerwca 2007 roku wszelka wiedza na temat tego miejsca kończyła się na 220 metrach. Film pokazuje towarzyszące bohaterom emocje, opowiada jak przyjaźń, ciekawość świata, zgrany zespół, doprowadzają do tego, że człowiek zdolny jest pokonać własne słabości, przekroczyć granice by zrealizować swoje marzenia

Zapraszamy do Zakupu karnetów

Uwaga!
Organizatorzy zastrzegają prawo do zmiany programu, w szczególności zmiany pokazów bez podania przyczyny. Aktualny program festiwalu dostępny na stronie bonawentura.org
Skomentuj ten artykułNocleg perfectto 2011-02-01 17:02:17
Czy organizatorzy, w ramach karnetu 2-dniowego, zapewniają jakikolwiek nocleg czy coś w tym stylu (;))?
Odp: organizatorzy 2011-02-02 00:02:54
organizatorzy w ramach karnetu dwudniowego zapewniają 22h pasjonujących prelekcji , pokazów i seansów w wygodnym fotelu w klimatyzowanej sali :)
oraz podpowiadają w zakładce pt "Pomyśl o noclegach podczas festiwalu" , gdzie samemu można zarezerwować sobie tani nocleg.

Odp: ray ban wayfarer 2013-08-11 20:08:01
http://www.menssunglasses2012.com,tiffany outlet,ray ban sunglasses,Cheap Ray Bans,http://www.ekorosk.com,Ray Ban,ray ban uk,ray ban uk,ray ban outlet ,cheap ray bans/,ray ban uk,ray ban,ray ban sunglasses/,ray ban wayfarer,http://www.edesignersunglassesuk.com ,ray ban uk,ray ban uk,Cheap Ray Ban Wayfarer,Cheap Oakley Sunglasses,Cheap Oakley Sunglasses,ray ban uk,Carrera Sunglasses,tiffany outlet,karen millen outlet,Fake Ray Bans ,ray ban outlet,fake oakleys,karen millen outlet,ray ban outlet,ray ban aviators,fake ray bans uk,fake ray bans,ray ban outlet,http://www.h2-nrg.co.uk/rayban.php,ray ban uk,karen millen,http://www.menssunglasses2012.com,ray ban uk,tiffany outlet/,cheap supra shoes/ ,Fake Ray Bans UK,ray ban uk,Ray Ban UK,http://www.bleubury.com,http://localschoolsnetwork.org.uk/fakeraybansuk.php,http://localschoolsnetwork.org.uk/cheapraybans.php,http://localschoolsnetwork.org.uk/replicaraybans.php,http://www.parkside-school.co.uk/raybans.php,http://www.parkside-school.co.uk/wayfarer.php,http://www.parkside-school.co.uk/rayban.php,http://www.equalfutures.org.uk/fakeraybans.php,http://www.equalfutures.org.uk/replicaraybans.php,http://www.equalfutures.org.uk/raybanwayfarer.php,http://www.aidan.co.uk/raybans.php,http://www.aidan.co.uk/raybanmall.php,http://www.aidan.co.uk/rayban.php,http://www.artisanwebsites.co.uk/clubmaster.php,http://www.artisanwebsites.co.uk/shop.php,http://www.artisanwebsites.co.uk/raybansale.php,http://www.treviglas.net/replicaraybans.php,http://www.treviglas.net/rayban.php,http://www.treviglas.net/cheapraybansuk.php,http://www.adobemagic.com/cheap-ray-bans-sunglasses.php,http://www.adobemagic.com/fakeraybans.php,http://www.adobemagic.com/ray-bans-wayfarer.php,http://www.adobemagic.com/ray-bans.php,http://myhomelife.org.uk/Ray-Ban-Jackie-Ohh.php,http://www.myhomelife.org.uk/Ray-Ban-Cats.php,http://www.myhomelife.org.uk/Ray-Ban-Aviator.php,http://www.myhomelife.org.uk/Ray-Ban-Clubmaster.php, ray ban wayfarer http://www.bloggingfromthemarches.co.uk/rayban.php
Odp: Ralph Lauren Outlet 2015-06-26 21:06:06
http://www.cheapburberryoutlet.name Burberry Ourlet http://www.burberryoutlet.cc Burberry Ourlet http://www.christianlouboutinoutlets.org Christian Louboutin Outlet http://www.ralphlaurenoutlet-2015.com Ralph Lauren Outlet http://www.www.ralphlaurenbeddingoutlets.com Ralph Lauren Outlet http://www.usralphlaurenoutletonline.com Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenoutletpolosale.com Ralph Lauren Outlet
Ralph Lauren Outlet

Odp: Cheap Gucci 2016-03-19 14:03:54
Hi Kathy, Are you positive the. htaccess data is available? Call and make an empty. htaccess data upload that. If you can see the data you upload and then that did not are present start with: )
Cheap Gucci

Odp: Fsfjerie 2020-11-30 03:11:28
purchase term paper creative writing essay help with an essay critical thinking
Odp: Kwgdcirm 2020-11-30 08:11:34
an essay on how to write an essay argumentative research papers german essay writing
Odp: Ftghjerie 2020-12-01 15:12:19
essay writing beginners writing a theme essay conclusion for a persuasive essay
Odp: FgsWeigo 2020-12-02 00:12:42
presentations powerpoint refutation essay write an essay for me
Odp: DvscWeigo 2020-12-03 03:12:48
method of writing an essay homework center help with cover letter
Odp: Fbsbjerie 2020-12-10 16:12:44
purchase cialis online canadian cialis payment paypal cialis 10 mg
Odp: FgnsWeigo 2020-12-11 17:12:45
use cialis promise coupon orlando fl cialis in canada pharmacy buy cialis with no persciption
Odp: Fqbfjerie 2020-12-13 16:12:29
cialis generic cialis black brand rgeneric cialis
Odp: Aqwsjerie 2021-01-11 08:01:10
best drugstore face moisturizer e d rx pharmacy coupons
Odp: NllpWeigo 2021-01-11 13:01:49
pharmacy drugstore online http://pharmacy-onlineasxs.com/ canada pharmacy
Odp: FbdhWeigo 2021-01-20 09:01:45
buy cialis online cheap cialis uk sell cialis http://21cialismen.com/ - cialis black brand ’
Odp: NlbxWeigo 2021-01-20 18:01:54
brand cialis 20 us pharmacy cialis over night cialis http://cialijomen.com/ - cialis with daxopretine ’
Odp: Kbctcirm 2021-01-21 07:01:57
cialis super active cialis sale online online cialis australia http://mycialedst.com/ - cialis with no prescrption ’
Odp: Jvcbxpaync 2021-01-22 01:01:19
generic cialis coupons cialis 10 mg where to buy cialis 5 mg http://phrcialiled.com/ - buy cialis ’
Odp: Ahmdjerie 2021-01-25 21:01:04
online doctor prescription cialis cialis mit dapoxetine generic cialis http://cialmenshoprx.com/ - cialis suppliers ’
Odp: Fmfvjerie 2021-01-26 08:01:58
cialis 20 mg tablets brand name cialis what is in cialis ingredients http://sjcialis.com/ - vcialis ’
Odp: Jnhpaync 2021-01-26 09:01:14
generic cialis with dapoxetine 80mg x 10 tabs canadianmed cialis cialis 20 mg best price http://loncialis.com/ - buy voucher for cialis daily online ’
Odp: Ahmdjerie 2021-01-31 04:01:18
is cialis time released? gastro health best cialis online https://impotencecdny.com/ - Desyrel ’
Odp: Ahkdjerie 2021-02-04 00:02:43
trust pharmacy canada bestsellers best non prescription online pharmacies
Odp: Jbbvjerie 2021-02-07 23:02:47
buy prescription drugs online canadian government approved pharmacies erectile dysfunction
Odp: Jbnbpaync 2021-02-10 01:02:38
online medicine tablets shopping doctor prescription drugs from canada
Odp: AqcfJelaMeage 2021-02-11 11:02:30
cialis express delivery australia cialis buy cialis online
Odp: Labxjerie 2021-02-12 07:02:28
cialis riesgos forum achat de cialis en ligne cialis warfarin
Odp: Jbbnjerie 2021-02-15 13:02:23
cialis shop deutschland cialis au quotidien how many milligrams of cialis should you take
Odp: FbsgWeigo 2021-02-17 21:02:20
cialis cost in nz generic cialis vs cialis best place to buy generic cialis
Odp: Abgcjerie 2021-03-22 23:03:48
https://thesiswritingtob.com/ - thesis writing practice how to write a phd thesis thesis in writing thesis literature review
Odp: Lmoppjerie 2021-03-24 02:03:32
http://essaywriteris.com/ - academic essay writers great essay writers who can write my essay buy essay cheap online
Odp: Abgcjerie 2021-03-25 20:03:50
https://thesiswritingtob.com/ - uk thesis proposal for thesis doctoral thesis writing thesis proposal
Odp: Jvqqjerie 2021-03-26 06:03:59
https://dissertationahelp.com/ - dissertation proposal writing service uk dissertation writing dissertation help service what is dissertation
Odp: Abgcjerie 2021-03-31 00:03:27
https://thesiswritingtob.com/ - editing thesis writing a thesis paragraph umi thesis good thesis statements
Odp: Abgcjerie 2021-04-07 17:04:21
https://thesiswritingtob.com/ - thesiswritingtob.com thesis statement for research paper thesiswritingtob.com write thesis
Odp: LhdvWeigo 2021-04-22 22:04:45
aussie cialis http://asciled.com/ how can i get cialis fast
Odp: Abdgjerie 2021-04-24 13:04:06
Lamictal http://canadianeve21.com/ - online rx pharmacy online rx pharmacy
Odp: Fbsfjerie 2021-04-24 14:04:08
Prandin https://uspharmus.com/ order medicine online
Odp: RfvbWeigo 2021-04-26 02:04:42
cialis without a prescription https://cileve.com/ cialis seling
Odp: LbsoWeigo 2021-05-03 15:05:34
price of cialis in nz https://ucialisdas.com/ cialis buy australia
Odp: Jebgjerie 2021-05-05 05:05:59
Motilium super saver pharmacy gastro health
Odp: Fmrfjerie 2021-05-05 16:05:48
cialis cost https://cialisee.com/ - cialis 20mg where to buy cialis with paypal
Odp: RebfWeigo 2021-05-07 05:05:21
cialis from safeway https://rcialisgl.com/ 36 hour cialis no prescription
Odp: LbsoWeigo 2021-05-10 14:05:18
cialis 200 mg price http://ucialisdas.com/ - buy generic cialis online how to buy generic cialis online
Odp: Fmrfjerie 2021-05-12 18:05:50
cheap cialis https://cialisee.com/ cialis black review
Odp: RebfWeigo 2021-05-14 10:05:39
overnight pharmacy 4 u cialis https://rcialisgl.com/ cialis nex day delivery uk
Odp: LbsoWeigo 2021-05-16 21:05:43
cialis by mail http://ucialisdas.com/ cialis soft tabs canada
Odp: Jebgjerie 2021-05-19 02:05:30
recommended canadian pharmacies rxpharmacycoupons ed meds online
Odp: Fmrfjerie 2021-05-19 17:05:28
buy cialis online in australia http://cialisee.com/ cialis professional legitimate
Odp: RebfWeigo 2021-05-20 18:05:56
ebay cialis http://rcialisgl.com/ cialis 20mg
Odp: WeigoVed 2021-05-25 16:05:06
dr oz cialis https://krocialis.com/ - generic name for cialis cialis sore throat
Odp: payncAsd 2021-05-25 20:05:08
10mg cialis https://cialisjla.com/ - is cialis time released? buy generic cialis
Odp: jerieAni 2021-05-27 08:05:37
good value pharmacy https://pharmacyken.com/ - real canadian superstore pharmacy pharmacy technician online training
Odp: jerieHtf 2021-05-27 09:05:48
cialis online no prescription https://cialishav.com/ - back pain cialis buy generic cialis with paypal
Odp: jerieDev 2021-05-31 08:05:17
pharmacy schools canada your pharmacy online legal drugs canada
Odp: WeigoVed 2021-05-31 13:05:18
jon jones cialis when does the cialis patent expire how to save money on cialis
Odp: payncAsd 2021-05-31 18:05:01
generic medications cialis generic cialis cost cialis for sale toronto
Odp: jerieGtv 2021-06-01 18:06:32
in store pharmacy pharmacy course online rx care pharmacy pearland tx
Odp: jerieHtf 2021-06-02 07:06:10
cialis mg strength cialis and drinking cialis online doctor
Odp: Weigoloh 2021-06-04 03:06:00
cialis suppliers local generic cialis in united states does cialis work for women
Odp: cirmSwa 2021-06-05 00:06:54
cialis free trial buy cialis in canada cialis paypal payment
Odp: WeigoVed 2021-06-07 13:06:24
is cialis generic cipla cialis off brand cialis
Odp: payncAsd 2021-06-08 20:06:50
free cialis no prescription arghentina cialis cialis with dapoxetine
Odp: jerieAni 2021-06-09 04:06:21
world pharmacy store discount number Premarin herbals
Odp: jerieHtf 2021-06-09 05:06:42
buy cialis cialis 20 mg best price cialis competitors
Odp: Weigoloh 2021-06-12 18:06:20
low price cialis perscription cialis how should cialis be taken
Odp: cirmSwa 2021-06-13 21:06:51
does cialis increase ejaculation cialis with no prescription cialis shop
Odp: CronaVed 2021-08-06 19:08:49
cialis where to buy generic cialis india buy cialis online usa cialis at ÂŁ2 per tablet ’
Odp: phincHtf 2021-08-07 07:08:49
usc pharmacy store Periactin prices pharmacy med store pharmacy fort worth ’
Odp: spookloh 2021-08-08 00:08:04
cialis no prescription cialis discussion forum cialisprofessional cialis c800 ’
Odp: DefjerieGtv 2021-08-10 01:08:00
pharmacies online compound pharmacy best canadian pharmacies canadian prescriptions online ’
Odp: CronaVed 2021-08-10 12:08:55
best price cialis gen cialis over night brand cialis trial pack coupon for free cialis ’
Odp: JacleAni 2021-08-11 01:08:08
alpesh pharmacy store charlotte nc how to get rid of prescription drugs rexall pharmacy store hours save rx pharmacy ’
Odp: spookloh 2021-08-11 19:08:46
cialis with dapoxetine cialis debit card buy cialis cialis message board ’
Odp: DefjerieGtv 2021-08-13 15:08:46
drugs online Casodex online canadian pharmacies Pamelor ’
Odp: CronaVfs 2021-08-15 10:08:23
amlodipine olmesartan does amlodipine cause weight gain amlodipine besylate 5 mg tab amlodipine constipation ’
Odp: SntdGele 2021-09-17 13:09:50
mba essay review service essay writers needed
Odp: Dbgvjerie 2021-09-18 14:09:35
phd dissertation proposal free dissertation help
Odp: Fnniphinc 2021-09-19 09:09:08
coursework moderation coursework sample of written work
Odp: CnukJacle 2021-09-19 10:09:17
thesis defense advice writing thesis service
Odp: Krbcspook 2021-09-20 04:09:10
research thesis writing a good thesis
Odp: AnciCruch 2021-09-20 16:09:58
paper help buy papers for college online
Odp: SntdGele 2021-09-21 09:09:02
college essay ideas help write essay service
Odp: Krbcspook 2021-09-24 10:09:41
thesis writing service reviews phd by thesis only
Odp: Jthgjerie 2022-06-23 01:06:58
5 paragraph essay 6th grade good essay topics for frankenstein https://needmoreessay.com/
Odp: Akiiphinc 2022-06-24 09:06:44
contoh soal essay biologi good sat essay examples sparknotes https://ouressaypride.com/
Odp: Ecekslina 2022-06-25 12:06:39
essay on azadi aik naimat hai in urdu how to write an essay lesson plans high school https://essaychekhere.com/
Odp: WunbJacle 2022-07-04 11:07:13
chinese cialis buy cialis 36 hour online https://cheppercialis.com/
Odp: Nbyvjerie 2022-07-06 20:07:51
pharmacy online school cvs store hours pharmacy https://postpharmixus.com/
Odp: WinbJacle 2022-07-10 20:07:18
is sildenafil over the counter sildenafil cenforce 200 mg https://sildenafilkook.com/
Odp: Jtbjjerie 2022-07-15 04:07:12
rx pharmacy richland washington all med pharmacy https://ostipharmso.com/
Odp: Jtfbjjerie 2022-07-22 12:07:41
cialis generic cvs cialis otc 2016 https://cialssis.com/
Odp: Jtfbjjerie 2022-07-28 11:07:02
cialis stopped working cialis recommended dosage https://cialssis.com/
Odp: JunbJelaMeage 2022-08-07 01:08:48
cialisi cialis in us buy cialis canada paypal
Odp: Nrfxjerie 2022-08-07 14:08:02
Lotrisone Diltiazem Ponstel
Odp: Axwzphinc 2022-08-17 23:08:04
thesis statement for informative speech thesis in essay argument thesis https://thesisabcd.com/
Odp: JxwwJelaMeage 2022-08-19 06:08:52
ucsd thesis formatting buy thesis developing a thesis statement https://thesismetre.com/
Odp: WgsJacle 2022-08-22 02:08:19
how to create a thesis statement thesis writing services what is the turner thesis https://thesismelon.com/
Odp: JvbyJelaMeage 2022-08-25 10:08:48
five paragraph essay outline globlization essay argumentative essay counterclaim
Odp: Aqsphinc 2022-08-28 07:08:07
nature vs nurture essay how to write rhetorical analysis essay buy essay
Odp: Nxerjerie 2022-08-30 02:08:54
thesis statement for argumentative essay how to write an essay about yourself 500 word essay example
Odp: JxcrJelaMeage 2022-08-30 15:08:34
what is a claim in an essay do my essay cheap college persuasive essay topics
Odp: Jxecjerie 2022-08-31 12:08:33
example essay words to start an essay what is a essay
Odp: WxevJacle 2022-09-01 20:09:25
mla essay exemplification essay how to write a narrative essay
Odp: Arnphinc 2022-09-04 17:09:06
do my essay profile essay essay about myself
Odp: Ntvcjerie 2022-09-17 11:09:51
cialis prescription what does generic cialis look like generic for cialis tadalafil
Odp: WbzwJacle 2022-09-29 10:09:42
side effects of furosemide lasix furosemide medication furosemide
Odp: JynmnJelaMeage 2022-10-01 01:10:41
metformin by zydus exforge and metformin max metformin dosage
Odp: WbzwJacle 2022-10-04 12:10:22
lasix 80 mg furosemide (lasix furosemide vs hctz
Odp: Jnijerie 2022-10-05 12:10:47
bactrim and coumadin bactrim shelf life bactrim for abscesses
Odp: JmiJelaMeage 2022-10-06 14:10:41
tamoxifen side effects forums tamoxifen in men side effects tamoxifen ingredients
Odp: Ebislina 2022-10-06 18:10:26
atenolol 20 mg bula atenolol y cefalea medicamento tenormin 50 mg
Odp: Anwnphinc 2022-10-07 04:10:28
flagyl-s suspension for cats flagyl antibiotic for kids flagyl for oral use
aj człowiek by sobie podróżował- zibi 2011-01-27 10:01:35
gdyby było więcej czasu i pieniędzy.
Można się rozmarzyć...
Odp: PjX0eUX8t 2014-11-22 23:11:33
A few things i have cntansotly told persons is that while searching for a good internet electronics retail outlet, there are a few components that you have to take into account. First and foremost, you need to make sure to discover a reputable and reliable store that has gotten great testimonials and ratings from other people and marketplace professionals. This will make certain you are dealing with a well-known store providing you with good program and assistance to its patrons. Many thanks for sharing your ideas on this blog.
Odp: Buy Gucci 2016-03-20 03:03:47
SIMPLY NO My partner and i havent analyzed this however, however computer chip works Home windows Hard drive Web server to get his vSphere bunch consequently unwell always speak about this to the pup to get if he tries to up grade. Below inform you our miles Have you actually make WSS iSCSI target consult with ESXi 5 various. 0 Have not attempted... do they offer a known challenge? My partner and i plan to up grade a fellow workers bunch thursday night morning as well as is using WSS seeing that his SAN
Buy Gucci

Odp: CharlesWob 2020-10-10 20:10:57

blazer

czas i pieniądze janka66 2011-01-27 15:01:42
A ja myślę że to kwestia priorytetów życiowych. Jeśli dla kogoś podróże są naprawdę ważne to tak ustala życie żeby był czas i pieniądze na wyprawę. Niektórzy nawet rzucają intratne zawody i stanowiska, jeżeli im to przeszkadza w realizowaniu swoich planów związanych z podróżami.
Odp: zibi 2011-01-28 12:01:52
Oczywiście po części masz racje, tylko sprawa się trochę komplikuje gdy ma się już rodzinę o którą trzeba dbać i wtedy się trochę priorytety życiowe zmieniają, aczkolwiek w sercu zawsze zostaje chęć podróżowania, którą w jakiś sposób zawsze można zaspokoić chociażby 2ma tygodniami w roku fajnych wakacji.
pozdrawiam

Odp: G4aUO0rKu 2014-11-22 14:11:09
I just now wanted to thank you once again for your amnziag blog you have made here. Its full of useful tips for those who are truly interested in this subject, primarily this very post. You really are all amnziagly sweet and also thoughtful of others and also reading your site posts is a superb delight in my experience. And exactly what a generous present! Jeff and I really have pleasure making use of your suggestions in what we have to do in the near future. Our record is a kilometer long so your tips will definitely be put to beneficial use.
Odp: eY35tkaUir 2014-11-23 01:11:50
Good day I am so thrilled I found your site, I rlelay found you by error, while I was searching on Bing for something else, Anyhow I am here now and would just like to say many thanks for a incredible post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the moment but I have saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the awesome work.
Odp: Gucci For Sale 2016-03-19 16:03:52
Spectrum market the web goFriday Insights BY MEANS OF Udem?rket. T. Sidhu
Gucci For Sale

Hurrrra! kafka 2011-02-15 20:02:10
Nareszcie o podróżach dla wszystkich i to w sądeckiej dolinie! Wspaniale - już ściągam przyjaciół ;) Do zobaczenia na Festiwalu po raz pierwszy :)
Odp: t????—?— 2013-10-05 17:10:25
??????????? [url=http://www.9080wg.com/]t????—?—[/url] t????—?—
Odp: p6iEc3A6Wc 2014-11-22 23:11:07
Thanks for your short article. I would also love to say that your heatlh insurance dealer also works best for the benefit of the particular coordinators of any group insurance policies. The heatlh insurance agent is given a summary of benefits searched for by somebody or a group coordinator. What a broker really does is try to find individuals or perhaps coordinators which usually best match up those wants. Then he offers his ideas and if the two of you agree, the actual broker formulates legal contract between the 2 parties.
Odp: ydPoxrz7A 2014-11-24 12:11:45
In these days of austerity and also reitalve stress about getting debt, many people balk contrary to the idea of employing a credit card in order to make acquisition of merchandise and also pay for any occasion, preferring, instead to rely on the particular tried plus trusted means of making repayment raw cash. However, in case you have the cash available to make the purchase in full, then, paradoxically, this is the best time for you to use the credit cards for several reasons.
Filmy Marta 2011-02-17 15:02:16
Dwa z zapowiadanych filmów to prawdziwe perły, genialne, poruszające, do ogladania bez końca... Myślę o filmach SPOYKANIA NA KRAŃCACH ŚWIATA i o HOME. Seanse obowiązkowe! :) Pozostałych filmów nie widziałam, ale dopuszczam możliwość, że są również warte przyjazdu na Festiwal :)
Odp: y??? 2013-10-05 17:10:23
???—??—???? [url=http://www.aggressive-shirt.com/]y???[/url] y???
Odp: LtqBXMRZx 2014-11-22 23:11:08
*I simply wanetd to thank you a lot more for your amazing website you have developed here. It can be full of useful tips for those who are actually interested in this specific subject, primarily this very post. Your all so sweet in addition to thoughtful of others and reading the blog posts is a great delight in my opinion. And thats a generous present! Dan and I usually have enjoyment making use of your recommendations in what we need to do in the near future. Our checklist is a distance long and tips will certainly be put to excellent use.
SUPER! Festiwal się zapowiada :) i to w jednym z m Wicher 2011-02-21 19:02:49
SUPER! Festiwal się zapowiada :) i to w jednym z moich ukochanym miejsc na ziemi :), Stary Sącz ma klimat.
Zrobię wszystko żeby wziąć w tym udział Zbyszek Folta 2011-03-06 11:03:01
Bardzo chciałbym przyjechać, nie wiem tylko czy zdołam się wyrwać :). Pomyślcie o tych którzy nie mogą przyjechać! Może jakąś płytkę pofestiwalową byście wydali? Chętnie bym coś takiego kupił. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Odp: Burberry Outlet 2015-06-26 20:06:04
http://www.cheapburberryoutlet.name Burberry Ourlet http://www.burberryoutlet.cc Burberry Ourlet http://www.christianlouboutinoutlets.org Christian Louboutin Outlet http://www.ralphlaurenoutlet-2015.com Ralph Lauren Outlet http://www.www.ralphlaurenbeddingoutlets.com Ralph Lauren Outlet http://www.usralphlaurenoutletonline.com Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenoutletpolosale.com Ralph Lauren Outlet
Burberry Outlet

Odp: Gucci For Sale 2016-03-19 23:03:18
The key reason I enjoy Spotify, is the fact I am able to apply it to my Cell phone, as well as basicly have the background music My partner and i wan`t constantly. I complete pay all-around $15 monthly though, however hello! the actual thinking about connected with no cost music is for kids definitely I enjoy Jango. Technique superior to The planet pandora, i think.
Gucci For Sale

Odp: Gucci Outlet Online 2016-03-19 23:03:41
plz assist me to in order to acquire LG ELECTRONICS R400 XNote Motorist computer software.
Gucci Outlet Online

Już! tuż tuż :) MR 2011-03-21 21:03:48
Bardzo się cieszę, że taki festiwal będzie na sądeckiej ziemi, w końcu coś się dzieje :)
Odp: jRxPdXiT2BT 2014-11-23 02:11:33
This post has helped me think things thougrh
Odp: z41HUi3cBo 2014-11-24 13:11:26
I do like the way you have presented this siiutaton and it really does provide us a lot of fodder for thought. However, through just what I have witnessed, I just simply hope when other remarks pile on that individuals remain on point and not start on a tirade associated with the news du jour. All the same, thank you for this exceptional piece and though I can not necessarily go along with the idea in totality, I value your viewpoint.
dziękuję ula 2011-03-29 09:03:46
Byłam na festiwalu po raz pierwszy - dowiedziałam się o nim przypadkiem, obejrzałam kilka pokazów slajdów i bardzo serdecznie chciałam podziękować organizatorom za taką możliwość, a prelegentom, za inspiracje. Te wszystkie podróże - to było coś!!! Jestem pod wrażeniem.
BYŁO.. ANIA 2011-04-07 13:04:07
SUPER :)
Odp: 1 2015-02-04 13:02:45
1
Baidu kfvdhdysln@gmail.com 2013-04-18 19:04:09
Baidu world's largest Chinese search engine dedicated to Internet users more convenient access to information, find the demand.Baidu over billions of Chinese web database, you can instantly find relevant search results Baidu http://www.baidu.com
Odp: cJTUICk73 2014-11-22 13:11:05
I would also like to convey that most of those who find thvslemees with out health insurance are typically students, self-employed and those that are out of work. More than half with the uninsured are under the age of 35. They do not feel they are needing health insurance because they are young along with healthy. Their income is frequently spent on real estate, food, as well as entertainment. Many individuals that do go to work either whole or not professional are not presented insurance by their work so they head out without owing to the rising price of health insurance in the country. Thanks for the thoughts you reveal through this website.
Ralph Launren Outlet kmvidxpxygi@gmail.com 2015-07-14 12:07:00
http://www.ralphlaurenoutletonlineus.com Ralph Lauren Outlet Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenoutlet.cc Ralph Lauren Outlet Ralph Lauren Outlet
Ralph Launren Outlet
paintings for living room bedroom khvqwbeaf@gmail.com 2021-05-05 21:05:09
Deck out your walls with a variety of wall decor. Trending home decor products - Be your own interior decorator,Decor items for large as well as small rooms. Home decor items to liven up your walls. Full range of paintings, hangings, mirrors & more.
paintings for living room bedroom


tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga