STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Nowe logo - skąd? dlaczego? 2011-01-22
Logo imprezy to ważna część jej marki. Zależy nam żeby logo niosło ze sobą ważne przesłanie. Impreza ma być bezpretensjonalnym spotkaniem marzycieli i obieżyświatów. Ma poszerzać horyzonty i inspirować do nowych wyzwań.

Pierwszym motywem wybranym do logotypu był balon na ogrzane powietrze, w charakterystycznej pomarańczowo-czarnej kolorystyce. Legendarne zawody o puchar Gordona Bennetta, i współczesne wyczyny Piccarda i Steva Fossetta nie raz pobudzały naszą wyobraźnie. To na pewno jeden z najbardziej romantycznych sposobów podróżowania. Tomek - patron naszej imprezy oczywiście spróbował i takiej przygody i wspominał ją jako jedyne w swoim rodzaju przeżycie.

Bratem balonu jest sterowiec. Te podniebne wehikuły także obrosły swoja legendą. Toteż, gdy po jakimś czasie odnowiłem współpracę z Bartkiem Jurkowskim, z którym blisko współpracowałem przez wiele lat swojej kariery w reklamie i marketingu Optimusa (tak, tak była kiedyś taka firma)i odkryłem na nowo jego prace, znalazłem w nich nie tylko niepowtarzalny klimat fantasy. Także oryginalne detale graficzne z bliskimi mi motywami balonów, sterowców, żaglowców. Oznaczało to jedno: zapragnąłem żeby któryś z tych fantastycznych wehikułów zajął miejsce dość pospolitego balonu we wcześniejszej wersji logo. Bartek nie tylko zgodził się, ale też przerobił wybrany przeze mnie detal pod kątem użycia go w logo.

Efekt jest takiZaś motyw który mnie urzekł, i został użyty w nowym logo wygląda oto tak...Przyznajcie, że jest niepowtarzalny !

Oryginalna grafika, która urzekła niejednego znawcę i fana graphic design, oraz została uhonorowana wieloma nagrodami została wykonana przy użyciu programu Photoshop 7, z wykorzystaniem 34 fotografii wykonanych przez autora. Znakomicie oddaje klimat podróży bez końca ...


Grafika \"Endless Journey\" Bartka Jurkowskiego \"Houk\"

Polecam także przypatrzenie się wybranym detalom. Zegarmistrzowska, mistrzowska robota.


Niesamowite detale z Endless Journey Bartka Jurkowskiego


Przykłady innych prac \"Houka\" Bartka JurkowskiegoAnother Day by HoukNaai by Houk
Corsairs from Sirocco by Houk
Skomentuj ten artykułNai śliczna manaslu 2011-02-15 19:02:01
moje skojarzenie: Kumari Dewi - nepalska maleńka bogini


tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga