STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Jak się nie zgubić w Starym Sączu? 2011-01-11
Ten tekst zostanie wkrótce zaktualizowany

Po pierwsze Stary Sącz, a nie Nowy Sącz. Przypominamy nasz Festiwal ma miejsce w Starym Sączu, a konkretnie w kinie Sokół. Kino położone jest blisko rynku (5 minut), w pobliżu Urzędu Miasta, przy ul.Batorego 23, tel. 446 16 41.

Program zaczyna się w piątek (20.03) o godz 18.00 natomiast kończymy w niedzielę ok. 21.00.
Podgląd programu znajdziesz tutaj
Przypominamy, że nie wysyłamy biletów pocztą! Osoby, które kupiły bilety lub np. wygrały bezpłatne karnety w naszej krzyżówce podróżniczej itp. odbiorą swoje opaski na rękę na podstawie wydruku e-maila z potwierdzeniem zakupu (lub np. wygrania nagrody) albo pokazując ekran komórki z unikalnym kodem transakcji wysłanym przez Ekobilet.pl na numer podany przy transakcji. Proszę się nie obawiać, stosujemy ten system od dwóch lat do wszystkich imprez w starosądeckim Sokole. To działa!
Kiedy można odbierać opaski?
-przed festiwalem w dniu 19 albo 20 III 2015 w godz. 10.00-16.30 w informacji turystycznej w Starym Sączu, Rynek 5
albo
-w trakcie trwania całego Festiwalu w kasie kina Sokół, Stary Sącz, Batorego 23 począwszy od godz. 16.30 (piątek 20.III).

Podobnie jak podczas 4 Bonawentury, posiadacze karnetów (i biletów wzykłych też) nie mają zarezerwowanego konkretnego miejsca na sali. Odstąpiliśmy od tego, bo mieliśmy niedobre doświadczenia. Teraz u nas jest tak samo jak na większości znanych nam festiwali podrózniczych. Wchodziś punktualnie masz miejsce, wychodzisz ... ryzykujesz , ze ktoś inny Cię podsiądzie.
Podsumowując krótko: prosimy o punktualne zajmowanie miejsc, przed pokazami
Pewną pulę biletów na poszczególne bloki zawsze zatrzymujemy do sprzedaży "w kasie". Ale, cena biletów zakupionych "w kasie" jest o 2 zł wyższa niż w przedsprzedaży. Sprzedaż kasowa rozpoczyna się w piątek od godz 16.30, w sobotę od godz 11.00 i niedzielę od godz 15.00.

Meeting Point dla naszych gości specjalnych, prelegentów i dziennikarzy (odbiór akredytacji) znajduje się na parterze, po prawej stronie, w okienku za kasą biletową :) .

Oficjalne noclegi dla gości i prelegentów są w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania "Opoka" (w skrócie Dom Pielgrzyma) przy "Ołtarzu Papieskim", ul. Papieska 10, Recepcja całodobowa tel.18 446-14-39. Prelegenci mają imienne rezerwacje zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem. Sugerujemy, żeby swoje bardzo późne przybycie potwierdzić telefonicznie z trasy przed godz 21.00.

Centrum przygotowało specjalne pakiety pobytowe dla przybywających na nasz Festiwal (szczegóły informacja telefoniczna recepcja całodobowa: tel: +48 18 446-14-39, tel. kom: 794 555 585Poniżej dołączamy mapkę z zaznaczoną lokalizacją zarówno Kina Sokół jak i Domu Pielgrzyma. Najkrótsza trasa (piesza) wrysowana jest na mapkę. Kliknij na link >>> www.traseo.pl .


Mapkę udostępnił zaprzyjaźniony z Festiwalem serwis Traseo.plStary Sącz to słynne "karpackie miasteczko z klimatem" oferujące ciekawe atrakcje i niezapomniane doznania. Poniżej opisaliśmy 10, naszym zdaniem najbardziej oryginalnych miejsc które trzeba zobaczyć.

Wizytę w Starym Sączu rozpocząć warto od wejścia na rynek, wyłożony granitowymi okrąglakami przyniesionymi przez Dunajec z samych Tatr!

Do środka rynku, w miejscu gdzie stał kiedyś niebrzydki ratusz, dojdziemy stąpając po tzw. kocich łbach. Granitowe kocie łby mają niepowtarzalny wdzięk, ale nie są zbyt wygodne i nie radzimy biegać po nich w butach na wysokich obcasach!

Z rynku dobrze widać kolorowe domy i charakterystyczne dachy z podcieniami, które docenia się podczas deszczu, liczne sklepy i lokale oznaczone są gustownymi szyldami i trudno wybrać ten najbardziej kuszący… więc radzimy udać się do okazałego Domu na Dołkach mieszczącego Muzeum, w którym znajdziemy wszystko co dotyczy dziejów miasta.

Po trudach zwiedzania muzeum dobrze odpocząć chwilę na widokowym tarasie (o ile nie jest zima…) Restauracji Marysieńka, z której oglądać można rynek i wieże Klasztoru Klarysek, głównego celu naszej wędrówki. Po zakupieniu smakowitych słodkich bułeczek w cukierni U Jeziorka i zaopatrzeniu się w firmowe waflowe misie z kremem w delikatesach Miś, możemy kontynuować spacer w kierunku ul. Daszyńskiego i rejon wejścia do Klasztoru.

Ale nie spieszmy się i zobaczmy piękną, drewnianą Bramę Szeklerską (dar Węgier z okazji kanonizacji Św. Kingi) oraz stary budynek przy ul. Daszyńskiego 3 z tablicą upamiętniającą spotkanie króla Jana III Sobieskiego ze swoją ukochaną Marysieńką!

Na murze okalającym Klasztor, tuż przy Bramie Szeklerskiej, widnieje wielkie malowidło przedstawiające najprawdopodobniej herbowego orła Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Część malowidła jest zamazana i ma rdzawy kolor. To miejsce jest podobno pamiątką po roztrzaskaniu się wściekłego wojownika Mongolskiego, który wjechał na koniu z ogromnym impetem w obronny mur klasztorny.

Po zwiedzeniu dostępnych dla postronnych części Klasztoru (kościół Klarysek, dziedziniec i piękna brama wejściowa) udać się możemy do sławnego źródełka cudownej wody, które jest wprawdzie położone w nieco innym miejscu, niż to opisywane w dawnej literaturze jako źródło Kingi, ale zasila go ta sama warstwa wodonośna.

Od źródełka udajemy się pół godzinnym spacerem, aż do drewnianego ołtarza papieskiego. Po powrocie na rynek, dobrze jest przejść zamkniętą dla ruchu samochodowego i pięknie udekorowaną zielenią ulicą do kościoła parafialnego, gdzie odbywają się od 1975 roku (!) koncerty Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej i po jego zwiedzeniu, obejść kościół wolno wokół, idąc traktem pod koronami starych drzew.

Na rogu wspomnianej ulicy znajdziemy stragany i chwilowe stoiska z owocami i wszelkim innym miejscowym dobrem. Tu w czerwcu i lipcu kupicie prawdziwe borówki z karpackich hal, a jesienią przywitają was kosze grzybów. Co jak co, ale rydze zawsze warto spróbować.

Ale to nie koniec… bo czeka kaplica Św. Rocha, która chroni pozostałość romańskiej rotundy z X wieku? bo reprezentacyjny ośrodek kultury Sokół z kinem i wystawami, architektoniczne ślady społeczności Żydów mieszkających tu przez ponad sto lat, lesista Góra Miejska z widokiem na spotkanie Dunajca i Popradu… dziesięć miejsc godnych obejrzenia to na Stary Sącz zdecydowanie zbyt mało!

Zwiedzaj Stary Sącz z Traseo.pl, który należy do grona "Przyjaciół" Festiwalu Bonawentura.org
Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga