STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOMEť aktualnoœci
Teraz Colombia! 2010-11-12
Teraz Kolumbia! To będzie wyprawa szczególna. WeŸmy choćby nietypowy rozkład wieku uczestników od 7 do 45 lat :)

Chcę pokazać dzieciakom (mam nadzieje, ze Mikołaj - syn Tomka się nie obruszy za to okreœlenie) jak podróżowałem z Tomkiem. Od pierwszej wspólnej wyprawy do Wenezueli "La Conquista" wypracowaliœmy swój wspólny "styl podróżowania". W sumie nie wiem nawet za bardzo jak to opisać, myœlę, że ważniejsze będzie pokazać im jak to działa w praktyce. Po pierwsze przelot - najdroższa częœć podróży, bilet ma być kupiony okazyjnie. I jest. Właœnie kupiłem bilety do Bogoty Lufthansš po 1750 zł. Po drugie mamy być przygotowani do wyprawy, pod każdym względem !!!: merytorycznie, kondycyjnie, logistycznie, zdrowotnie itp. zostało parę miesięcy, więc musimy nad tym popracować. Po trzecie plan: urozmaicony, ale nie przeładowany, musi być czas na oddech, żeby spróbować żyć choć przez parę dni jak "localesi" - czy zgodnie z terminologiš Brocha "budjusy" :). Musi być natura, kolonialne miasta, barwna miejscowa kultura i .... ma być przygoda; rafy, paramos, las deszczowy, namorzyny. Planujemy zmienne œrodki lokomocji, autobus, statek, łódŸ, 4x4, areoplan, musimy z dokładnoœciš do 1h znać godziny odjazdów, przesiadki itp. Po czwarte każdy uczestnik musi wynieœć z tej podróży dla siebie lekcję, która ma go wzbogacić na resztę życia. Po pište jesteœmy drużynš Ja, Basia, Zuzia, Mikołaj i Mati; na drugi plan odkładamy swoje fochy, pomagamy sobie, nie spowalniamy tempa grupy. Po szóste podróżujemy tanio; œpimy w tanich hotelikach, bambusowych cabanas, a jak trzeba to nawet w hamakach. Po siódme chłoniemy Kolumbię wszystkimi zmysłami, tak jakbyœmy byli mieli tam być pierwszy i ostatni raz.

Parę razy razy planowaliœmy z Tomkiem tę Kolumbię, ale przecież planowaliœmy też Afrykę Południowš, Patagonię, Nowa Zelandię, ... Filipiny..... i odkładaliœmy bez żalu na póŸniej, bo przecież miało być jeszcze tyle wypraw. Z Kolumbiš też się nie złożyło; była sšsiednia Wenezuela, innym razem po sšsiedzku był Ekwador, a w Kolumbii wtedy nie doœć było bezpiecznie, bo w owym czasie biła rekordy œwiata w ...kidnapingu.
Droga "młodzieży": Mikołaj, Zuzia, Mati teraz Wam chcę pokazać ten piękny kraj z jak najlepszej strony. Tylko czy sprostacie zadaniu? Bo czy jest ktoœ drugi na œwiecie, kto potrafi tak samo szczerze jak Tomek zachwycić się, gdy zobaczył pierwszego w życiu pelikana na bielutkim piasku koło Tucacas, jak ujrzał srebrzysty warkocz wodospadu Kukenan, gdy w poczuł niebo w gębie jedzšc smażonš rybkę złowionš dopiero co przez Juraska???

Postarajcie się być jak wasz wujek, jak tato Mikołaja. Być jak Tomek.

Tutaj znajduje się link do naszej relacji na Geoblogu, spisywanej na bieżšco Z kolei galeria fotografii znajduje się tutaj

Skomentuj ten artykułmapa Jagoda 2011-04-02 00:04:51
taka mapa Kolumbii na pewno zachęciła by Tomka do tej podróży :) zresztš i tak pewnie będzie tam z Wami !Les deseo buen viaje !
Odp: sTmWyIq9 2014-11-22 08:11:21
Nasz pierwszy rretpoaż ślubny w sezonie 5. maja. Po kilku miesiącach bez ślubf3w mieliśmy lekką tremę, ale był też wielki głf3d szukania kadrf3w i emocji. Kto nie sprf3bował fotografii ślubnej ten nie wiem ile adrenaliny może się wydzielić w organizmie fotografa, ktf3ry obserwuje czujnym okiem wszystko co dzieje się w kadrze i potrafi w ułamku sekundy nacisnąć spust migawki dokładnie wtedy gdy nadchodzi decydujący moment . A takich decydujących momentf3w jest bardzo wiele o ile jest się spostrzegawczym i ma oczy dookoła głowy Ola i Jarek spokojnie przygotowywali się do ceremonii. Znajomi i rodzina, żarty, uśmiechy i duuuużo miłości w powietrzu. Ślub odbył się w pięknym kościele Dominikanf3w na warszawskim Służewcu a na przyjęcie udaliśmy się do podwarszawskiej Villi Julianna. Imprezę poprowadzili doświadczeni wodzireje więc dobra zabawa gwarantowana (rf3wnież ze względu na zdjęcia)! Hitem wesela było oczywiście Koko Koko Euro Spoko Na sesję ślubną Ola i Jarek wybrali Soho Factory wyjątkowo fotogeniczne miejsce na mapie stolicy, co z resztą możecie ocenić po zdjęciach poniżej Zapraszamy, Piotrek i Gabriel! zobacz cały rretpoaż
Odp: Dnf3mgmJL 2014-11-23 01:11:52
Liško, když se tu mluvilo aa otve9m vzhdleu, nedalo mi to a musela jsem se podedvat. Teď jsi asi ztratila kousek sve9 anonymity, třeba tě budou na ulici pozne1vat cized lide9 :DZaujalo mě, že jsem ti trochu podobne1, tak si tu hned musedm přihře1t poledvčičku, když se tu chve1led tvůj vzhled. Brfdle nosedm taky, ale až v poslednedch letech. Ale nos me1š mnohem hezčed. Je1 jsem se s tedm svfdm frňe1kem něco natre1pila (a okoled občas tre1pilo mě).A na tělo by to chtělo de1t si trochu do těla, jestli s nedm nejsi spokojene1. Taky si to sama furt ředke1m, že celfd den prakticky sededm na zadku. Snad mě nadche1zejedced jaro vyte1hne z dedry a něco podniknu :)
Odp: pXeNmD0rzO 2014-11-25 05:11:14
Saule, v tuto chvedli tě dekoruji meidaled za mistrovske9 vysvětlened sve9ho byznysu :)))Takto funguje většina "faspěšnfdch" ve společnosti. Asi bohužel pro ty ostatned. Chucper takovfdm ředke1 "parazit" a nestyded se za to, že to plated prfd i na něj.Doufe1m, že to teď Saule přijmeš s humorem, nepředslušed mi, abych tě za cokoliv soudil, navedc když jsi to tak trefně popsal :)) http://xoccyjaulcd.com [url=http://koqfvztbubx.com]koqfvztbubx[/url] [link=http://znrsyxosys.com]znrsyxosys[/link]
hmm Krzychu 2010-12-23 13:12:05
Podoba mi się ta Kolombijka :)


tu będziemy w 2015 roku ť
tu byliœmy w 2014 roku ť
tu byliœmy w 2013 roku ť
tu byliœmy w 2012 roku ť
tu byliœmy w 2011 roku ť
wejdŸ do galerii Tomka ť

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy ť
mugga ERV

  Š Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga