STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
W gościnnym Sokole 2010-10-18
Wybór miejsca, w którym będą odbywały się pokazy i prelekcje jest niezwykle ważny. Organizatorzy festiwalu podróżniczego poszukują miejsca "na miarę", prestiżowego, a jednocześnie klimatycznego, które będzie współtworzyć atmosferę festiwalu.

W przypadku starosądeckiego festiwalu wybór był oczywisty: nowo oddane Kino Sokół - nowoczesny obiekt w historycznym budynku, położonym w bliskim sąsiedztwie historycznego centrum miasta przy ul. Batorego 23.

Budynek Sokoła został zbudowany w 1910 roku. Należy on do ciekawszych w mieście przykładów eklektycznej, stosunkowo okazałej zabudowy, z interesująco ukształtowaną fasadą z płaskim ryzalitem środkowym, zwieńczony asymetrycznym szczytem. W przeszłości był siedzibą Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, od roku 1926 funkcjonowało w nim kino, które początkowe nosiło nazwę "Globus", potem "Sokół", a w latach powojennych "Poprad". W latach budynek Sokoła 2007-2010 został poddany gruntownemu remontowi i modernizacji, w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: "Przebudowa budynku Starosądeckiego Centrum Kultury i Sztuki SOKÓŁ w Starym Sączu. Małopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa 3. Turystyka i przemysł kulturowy, Działanie 3.3 Instytucje kultury, Schemat A: Rozwój Infrastruktury Komunalnej.

Współczesne kino "Sokół" jest wyposażone w nowoczesną aparaturę kinową, i ma przepiękną salę widowiskową z 212 fotelami. To wprost obiekt marzeń. Uroczyste otwarcie i przekazanie obiektu Sokoła odbyło się 3 września 2010 roku.

Dzięki uprzejmości kierownictwa; Starosądeckie Centrum Kultury i Sztuki "SOKÓŁ" jest współorganizatorem Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura.org
pobierz prezentację >>> Prezentacja

Skomentuj ten artykułSuper kino! uczeńIIa 2010-12-02 17:12:10
Kino jest naprawdę super. Normalnie jest tu trochę pustawo.. :) ale podczas Festiwalu spodziewam się tłumów.


tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga