STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Moduł B, baaardzo bonawenturowy! Opisy 4 prezentacji wczesnosobotnich 2022-04-20
Elżbieta Tomczyk Miczka "Z kabinówką na backpackerskich szlakach Ameryki Południowej"

Ameryka Południowa – szlakiem wzdłuż Andów od Peru do Chile, przez Boliwię i Argentynę… Jak go oswoić ? Plastikowa walizeczka na kółeczkach tur, tur, tur…Daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji wśród nieznanego otoczenia i czyhających niebezpieczeństw. Spokojnie, to tylko lamy, kondory i Indianie, nic się nie dzieje. Inkaskie świątynie, amazońska dżungla, kopalnie srebra, słona pustynia, kolorowe góry, winnice, plaże, pustynie – przemykają jak widziane z okien podniebnego pociągu o nazwie Tren a las nubes. Z miejsca na miejsce, ciągle w drodze, tur, tur, tur… , pod latynoskim słońcem, uczepiona końca rączki kabinowej walizki.Elżbieta Tomczyk-Miczka. Dziennikarka turystyczna, pilot wycieczek i ekspert turystyki. Promotorka kulinarna, twórczyni Małopolskiej Trasy Smakoszy, felietonistka kulinarna tygodnika Wprost. Autorka 13 książek, głównie przewodników po regionach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UJ i PWSFTViT w Łodzi, większość życia spędziła w podróżach, w przerwach doglądając domu, męża i trzech synów. Obecnie baaardzo aktywna seniorka, prowadzi videobloga Pora Na Seniora. Reżyserka i scenarzystka filmów dokumentalnych „Czas Aktywnego Seniora” i „Jestem Kobietą. Co to znaczy”.

Piotr Horzela "Sudan Południowy - historie przeróżne"

Piotr zabierze nas do Sudanu Południowego, kraju, który w bardzo znaczący, często nieprzewidywalny sposób różni się od naszego. Piotr opowie o ludziach, którzy przez blisko 2 lata byli jego sąsiadami. Będzie mówił między innymi o ich poczuciu czasu, podejściu do dóbr materialnych, czy poczuciu estetyki. W trakcie naszej podróży odwiedzamy kilka zakątków tego dwa razy większego od Polski kraju, w którym mieszka ponad 60 różnych grup etnicznych. Zajrzymy między innymi do Toposów, Mandari i Szyluków oraz poznamy drobną część z ich zwyczajów. Dowiemy się między innymi tego, skąd na ich czołach blizny, ile znaczą dla nich krowy i dlaczego ich dzieci praktycznie nie płaczą.Piotr Horzela - popularyzator polskiej przyrody o sporym zacięciu podróżniczym. Las i wyjeżdżanie z niego ma w we krwi, wychował się w leśniczówce na Pomorzu, gdzie zdobywał pierwsze leśne doświadczenia. Z czasem ukończył wydział leśny. Po studiach przez kilka lat pracował i mieszkał w Antarktyce, Afryce, Ameryce Południowej. O odwiedzonych miejscach i lesie opowiada na żywo i online prowadząc kanały YouTube i IG - "Piotr Horzela - Opowiada"

Jerzy Grębosz "Powroty na wyspy południowego Pacyfiku"

Bardzo trudno w tak zwanym egzotycznym świecie znaleźć ludzi nieskażonych cywilizacją zachodnią. Jurek szukał ich długo, aż wreszcie znalazł na kilku wyspach Oceanii. Ludzie pierwotni, którzy znają białych ludzi, ale mimo wszystko postanowili być wierni stylowi życia ich ojców i dziadów. Mieszkają głęboko w dżungli, chodzą niemal nago, ale z ich strony doświadczył bardzo dużo dobroci. W rozmowach z nimi uświadamiał im, jak ważne jest, żeby nie porzucali dawnych wierzeń, tradycji i legend. By nie stawali się, tak jak inni ich rodacy – żałosnymi naśladowcami kultury zachodniej. Jednym z archipelagów Oceanii, gdzie zachowała się autentyczna kultura są Nowe Hybrydy - państwo Vanuatu. Jerzy Grębosz od wielu lat zaprzyjaźniony jest z wieloma wioskami Buszmenów, gdzie przyjeżdża, zrzuca z siebie europejskie ubranie i prawie nagi kontynuuje swoją przygodę Robinsona Crusoe.Jerzy Grębosz - pracownik naukowy Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Zafascynowany życiem wyspiarskim Oceanii znany podróżnik i fizyk, autor bestsellerowej książki dot. programowania komputerowego „Symfonia C++”

Marcin Janik "W górach Sardynii"

Sardynia jest częstym celem wyjazdów wakacyjnych, mało turystów udaje się jednak w tamtejsze góry, niezwykle ciekawe i malownicze. Poza nielicznymi, raczej słabo wyznaczonymi szlakami, góry te są praktycznie pozbawione infrastruktury turystycznej, a latem panują tam wysokie temperatury i w wielu miejscach, zwłaszcza na rozległych obszarach krasowych, zupełnie brakuje wody, co może powodować znaczne problemy w przejściu zaplanowanej trasy i wymaga specjalnej logistyki. W zamian za ponoszone niemałe trudy takiej wędrówki, góry te oferują coraz rzadszą możliwość obcowania z górską przyrodą sam na sam i satysfakcję autentycznej eksploracji dzikich, niezwykle pięknych miejsc. Turystyka górska na Sardynii ma więc smak prawdziwej przygody i odkrywania nieznanego, a prezentacja ma za cel przybliżyć ten region miłośnikom podróży i przygody, jakimi są goście festiwalu Bonawentura.Marcin Janik „Yeti” – podróżnik, miłośnik gór i miejsc niezwykłych, zafascynowany egzotycznymi kulturami i dziewiczą naturą; urodził się i wychował w Gorlicach, od kilkunastu lat mieszka w Nowym Sączu, każdą wolną chwilę spędzając na aktywnym poznawaniu miejsc bliższych i dalszych.

Karnety i bilety na poszczególne bloki programowe można kupić TUTAJ

Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga