STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Piątek blok A. A jak AAAbsolutnie być trzeba! 2022-04-19
Jurek Arsoba, "Wielka portugalska pętla"

Z powodu pandemii Jurek Arsoba stracił pracę życia, postanowił więc… odnaleźć harmonię istnienia. Miała mu w tym pomóc piesza wędrówka wokół Portugalii, wzdłuż jej granic. Samotna, choć nie do końca – w wyprawie towarzyszył mu bowiem Pchlarz, 20-letni pluszowy niedźwiadek. Jurek wyruszył 17 października 2020 roku z Porto, by w ciągu 86 dni przemierzyć ponad 2400 km, z sumą podejść ok. 35 tys. metrów. Na bieżąco uzupełniał interaktywną mapę z trasą, a fotoblog liczy 1700 zdjęć. Na prezentacji Jurek pokaże i opowie jak mierzył się z drogą, trudnościami, co podobało się w Portugalii a co nie koniecznie. Po zamknięciu pętli w Porto wygląda na to, że jest to pierwsze w historii udokumentowane solowe piesze przejście takiej trasy. Poszukiwania harmonii udały się na tyle dobrze, że podróżnik planuje już kolejne piesze pętle i trawersy – w ramach swojego projektu „PHI Arsoba across around”.Jerzy Arsoba - podróżnik, fotograf, organizator wypraw w Pracowni Podróży Arsoba Travel. Studiował automatykę z cybernetyką oraz teologię z filozofią. W życiu imał się jeszcze kilkunastu różnych profesji. Pasjonują go podróże, fotografia, kino i fantastyka naukowa. Wśród wielu jego oryginalnych wypraw niekomercyjnych wyróżniają się tematyką i zasięgiem te wielomiesięczne po dalekowschodniej Azji i Antypodach. Wybór oryginalnych wypraw niekomercyjnych: 2006 – 4 miesiące podróży po Syberii, dalekowschodniej Rosji i Japonii; 2007 – 7 miesięcy solowej włóczęgi po Azji dalekowschodniej 2012 – wyprawa autostopem do kopalni diamentów w Jakucji; 2013 – 3 miesiące samotnej podróży po Australii i Nowej Zelandii; 2015 – zimowa wyprawa na Biegun Zimna i Festiwal Mrozu w Jakucji.

Jasiek Mela, "Podróże na krańce świata i w głąb siebie"

Jan Mela - polski podróżnik i działacz społeczny. Niesamowity człowiek, osoba niepełnosprawna, godna naśladowania i podziwiana za ogromną odwagę oraz niespotykaną osobowość.
Najmłodszy w historii zdobywca biegunów północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Jest założycielem fundacji „Poza Horyzonty”, współautorem programu podróżniczego w Radiu Kraków „Między biegunami”. Był ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016. W 2011 powstał film fabularny „Mój biegun”, którego scenariusz oparty był o życiorys Jaśka Meli. Zdobywca wielu nagród: Człowiek bez barier (2004); Fenomen Przekroju (2005); Kolos w kategorii Wyczyn Roku za zdobycie w wieku 15 lat obydwu biegunów Ziemi (2005); Nagroda 5,10 i dalej im. Marcina Kołodyńskiego (2005); Nagroda Statuetka „Kryształków Zwierciadła” za działania na rzecz innych niepełnosprawnych (2009).Jasiek Mela podzieli się z nami swoją historią życia i pokaże, że jedyne co nas ogranicza to przeszkody, które stawiamy sobie sami.
Komunikacja to podstawa - zarówno z innymi, jak i z samym sobą! Jasiek Mela na bazie własnych doświadczeń opowie o tym, jak przekraczać własne granice zarówno podczas ekstremalnych wypraw na oba bieguny, Kilimanjaro czy Elbrus, ale też o tym, jak się nie poddawać mimo różnych przeciwności losu. Nic się nie dzieje bez przyczyny i nawet najbardziej tragiczne doświadczenia można przekuć w coś dobrego, a pasje i marzenia pomagają nam uniknąć wypalenia zawodowego i poczucia bezsensu.

Bartosz Malinowski, "Wielki Szlak Himalajski, etapy: Pakistan i Bhutan"

Bartosz Malinowski w ciągu 5 lat przemierzył blisko 4000 km podążając najwyższym i jednym z najbardziej niezwykłych i różnorodnych łańcuchów górskich na świcie. Trasa Wielkiego Szlaku Himalajskiego prowadziła przez Nepal, Indie, Kaszmir, Pakistan i Bhutan. W większości wypraw towarzyszyła mu Joanna Lipowczan. We dwójkę pokonali blisko sto wysokich przełęczy (6K, 5K i 4K) niezliczoną ilość rwących rzek i lodowców, a w namiocie spędzili ponad 200 nocy. Wędrowali przez ośnieżone góry, błotniste dżungle, pustynie i lodowce. W śniegu, w deszczu i we mgle, w upale i w mrozie. Pełna zwrotów akcji historia 4 wypraw w Himalaje, to niezapomniane przygody, spotkania z gościnnymi i życzliwymi ludźmi, obcowanie z różnymi kulturami, językami i religiami oraz niezwykłymi, przepięknymi krajobrazami najwyższych gór świata. To również historia o niezwykłej pasji, wielkiej miłości do gór oraz sile i determinacji w dążeniu do celu. Głównym motywem prezentacji będą opowieści z 2 ostatnich wypraw do Pakistanu i Bhutanu, ale nie zabraknie również wspomnień z wypraw do Nepalu, Indii i Kaszmiru.Bartosz Malinowski – przewodnik górski. Pracuje w Himalajach Nepalu, Indii i Pakistanu jako lider, organizator trekkingów i wypraw i jako przewodnik górski. Zorganizował i poprowadził ponad 90 wypraw w Azji i Ameryce Południowej. W 2007 pokonał pieszo 2500 km podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy. W 2010 roku współorganizował wyprawę śladami wielkiej ucieczki z sowieckiego łagru Witolda Glińskiego Long Walk Expedition z Jakucka do Kalkuty w Indiach. Przez 6 miesięcy przemierzył 8 tys. km przez Jakucję, Syberię, Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje nadając stałe relacje dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Obserwuje i śledzi zmiany zachodzące życiu nomadów w Mongolii w Azji Centralnej Afganistanie i Pakistanie. W 2013 roku przeszedł Chadar – lodową drogę po zamarzniętej rzece Zanskar w Himalajach Indyjskich. Pomysłodawca i koordynator programu Wielki Szlak Himalajski 2015 - 2019 w ramach którego przemierzył i wytyczył 4000 km trawersując Himalaje Nepalu, Indii, Kaszmiru, Pakistanu i Bhutanu. Współautor książki "Wielki Szlak Himalajski 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal" oraz Wielki Szlak Himalajski Indie, Pakistan Bhutan. http://wielkiszlakhimalajski.pl/ Na co dzień tworzy i koordynuje Grupę Chilloutdoor.Karnety i bilety na poszczególne bloki programowe można kupić TUTAJ

Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga