STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Zobaczymy, wysłuchamy na Bonawenturze 2022-04-11
W tym roku zapraszamy na piętnaście prelekcji i pokazów.

Nie zawsze będą one poświęcone jakiemuś jednemu, konkretnemu krajowi, którego będzie dotyczyć opowieść. Posłużmy się przykładem Janka Meli i Piotra Pogona. Ich wystąpienia (dwa różne) będą poświęcone drodze życiowej jaką każdy z nich przeszedł, przeciwnościom które napotkali i kryzysom które ich na pewnym etapie życia dopadły. Mają nam w związku z tym do przekazania jakieś przesłanie, które może być inspirujące dla nas. Za inny przykład niech posłużą: Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski czyli Bike the World. Ta para podróżników na za sobą być może najdłuższą bo 10-cio letnia polską wyprawę rowerową dookoła świata w czasie której dwukrotnie pokonali obwód ziemi i za którą otrzymali nagrodę Kolosa. Siłą rzeczy nie będą skupiać się jednym, wybranym kraju czy regionie tylko opowiedzą nam o swojej przygodzie. Wiele krajów długa droga, napotkani ludzie wywodzący się z jakże różnych kultur żyjący w odwiedzanych po drodze krajach.
Skoro o przygodach mowa to Ola Trzaskowska przybliży nam kulisy Motocyklowej Babskiej Wyprawy w Himalaje. Brzmi nieźle? A jak! Trzeba też dodać, ze w tytule pokazu jest również "Tylko dla Orlic!" :-)
Marcin Meller znany dziennikarz i autor książek, na zakończenie sobotniego maratonu opowie nam o swojej miłości jaką jest Gruzja, której poświęcił jedna ze swoich bestsellerowych książek.
Basia Radwańska opowie nam o Kubie, Katarzyna Mazurkiewicz o Kaszmirze, Jerzy Grębosz o wyspach południowego Pacyfiku, Piotr Horzela o jednym z najmłodszych krajów świata Sudanie Południowym, bez dużego nacisku na tematykę wojny domowej. Żaneta i Jacek Govenlock powrócą z nami na Ukrainę jaką zapamiętali ze swoich podróży, Bartosz Malinowski opowie nam o dwóch fascynujących etapach: pakistańskim i bhutańskim swojej himalajskiej epopei czyli przejściu Wielkiego Szlaku Himalajskiego.
Długodystansowymi piechurami byli też w pandemii Iśka Marchwica (Irlandia) , Jurek Arsoba (obszedł dookoła Portugalię) i Marcin Janik, który eksplorował góry Sardynii. I wreszcie Elżbieta Tomczyk Miczka, świeżo upieczona emerytka, która odważyła się wyjechać w samotną podróż po Ameryce południowej z jedną małą walizką tzw. „kabinówką” i spełnić swoje marzenie by dotrzeć w wiele niesamowitych miejsc, o których czytała wcześniej w książkach.

Karnety i bilety na poszczególne bloki programowe można kupić TUTAJ


fot. Marcin_Płaszczyzna
Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga