STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Komunikat w sprawie przełożenia 10. Festiwalu Bonawentura na jesień 2020 2020-03-06
Szanowni Państwo.
W środę 4 marca, w dniu kiedy planowaliśmy rozpocząć sprzedaż karnetów na 10.Jubileuszowy Festiwal Podróży i Przygody Bonawetura stwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa COVID-19 w Polsce. W związku z zaistniałą sytuacją poprosiliśmy od dodatkowe dwa dni do namysłu, podczas których mieliśmy czas by zastanowić się jak powinniśmy zareagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację.

Nasza decyzja jest następująca: postanowiliśmy przełożyć planowany na 27-29 marca 2020 roku 10.Jubileuszowy Festiwal Podróży i Przygody Bonawetura na jesień (listopad) 2020 r.

Uzasadnienie:
- Zagrożenie koronawirusem w chwili obecnej jest na minimalnym poziomie. W 37 milionowym kraju zakażonych w chwili obecnej jest zaledwie 5 osób, ale sytuacja potencjalnie może zmienić się na niekorzyść i za 3 tygodnie liczba osób zakażonych wirusem może być większa. Jak duża? Tego w tej chwili nie wie nikt. Chcemy jednak zaznaczyć, że bezpośrednią przyczyną przełożenia terminu naszej imprezy nie są czynniki stricte epidemiologiczne.
- Za główny czynnik ryzyka, który musimy brać pod uwagę jako Organizatorzy i który szacujemy na ok 20-25 % jest ryzyko pojawienia się administracyjnego zakazu organizacji imprez takich jak nasza. Ryzyko wystąpienia takiego zakazu w ciągu najbliższych 3 tygodni naszym zdaniem jest na tyle duże, że powinniśmy je wziąć pod uwagę jako realne. A należy pamiętać, że finansowe skutki odwołania czy przełożenia imprezy zawsze rosną z upływem czasu.

Zdecydowanie wolimy (nie tylko teraz, ale zawsze) podejmować trudne decyzje sami i odpowiednio wcześniej, niż czekać by decyzje podejmował za nas ktoś inny.

Szanowni Państwo nie chcemy w żaden sposób nakręcać paniki ani tworzyć atmosfery zagrożenia. Mając do wyboru podjęcie ryzyka i zaciąganie kolejnych zobowiązań finansowych lub wybranie innego, bardziej komfortowego dla wszystkich rozwiązania zanim zaczęliśmy jeszcze sprzedaż karnetów postanowiliśmy wybrać rozwiązanie bezpieczniejsze zarówno dla nas jak i dla naszej publiczności i przełożyć organizację naszej imprezy na jesień, gdy prawdopodobieństwo opanowania czy wygaśnięcia epidemii koronawirusa jest o wiele większe niż teraz.

Każdy kto w przeszłości brał udział w naszym festiwalu i zna jego specyfikę wie, że przy okazji tego festiwalu następują wzmożone przepływy osób z wielu regionów Polski. Dodatkowo podróżnicy i miłośnicy podróży to osoby ponadprzeciętnie mobilne, często podróżujące za granicę. Formuła festiwalu zakłada wspólne przebywanie w sali Sokoła dość dużej grupy osób (ponad 250 os.) łącznie przez dwadzieścia kilka godzin, często pięć i więcej godzin bez przerwy. Jako organizatorzy w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć dla naszej publiczności komfortowej odległości od innych uczestników (zalecana odl. to min. 1 m). Naszą decyzję można określić jako "dmuchanie na zimne" i zapobieganie sytuacjom sprzyjającym rozprzestrzenianiu się koronawirusa w początkowym stadium epidemii.

Szanowni Państwo. Festiwal Bonawentura jest od początku radosnym świętem podróżników, osób otwartych na świat i na innych ludzi. Nie chcemy żeby nasze święto było zakłócony przez atmosferę stresu czy zagrożenia. Nie chcemy żeby tegoroczna edycja była dostępna tylko dla "odważnych". Nie chcemy stwarzać przed Państwem niepotrzebnych dylematów. Chcemy z Wami świętować nasz jubileusz w jak najszerszym gronie.

Mając na uwagę zdrowie, dobrostan i satysfakcję naszej publiczności postanowiliśmy przełożyć 10.Jubileuszowy Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura na 13 - 15 listopada 2020 r.

Prosimy o zrozumienie i z góry za nie dziękujemy.

ps. Prośba do mediów. Dziennikarzy, którzy zechcą rozpowszechniać nasz komunikat prosimy o nie używanie sensacyjnych sformułowań, szczególnie tytułów i nagłówków, które mogą podsycać atmosferę zagrożenia czy sensacji jak np. "Festiwal Bonawentura odwołany przez koronwirusa". Proponujemy tytuły o neutralnym zabarwieniu emocjonalnym takie jak np. "Organizatorzy Festiwalu Bonawentura dmuchają na zimne".

Skomentuj ten artykułTemat Gratuluję
Treść
Pseudonim

Portal bonawentura.org zastrzega sobie prawo redukcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca taką opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną.

Gratuluję BYWALEC 2020-03-07 11:03:25
Jako stały bywalec Bonawentury dziękuję organizatorom za tak mądre i słuszne decyzje. Artykuł wspaniały. Jak widać można pisać "ludzkim językiem" o trudnych sprawach. Przyjmujemy do wiadomości i czekamy do listopada.
Kiedy Bonawentura? Stały bywalec 2021-12-12 18:12:24
Drodzy organizatorzy,
Niecierpliwie czekamy na informacje o 10 edycji Bonawentury... Minął 2020, 2021... Czy w 2022 doczekamy się Festiwalu?


tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga