STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Podróże, content i zasięgi, czyli "cały ten (internetowy) fejm" 2019-02-20
Internet od przynajmniej kilku już lat jest miejscem, w którym dzieje sie bardzo wiele fascynujących procesów. Z każdym rokiem rośnie rola influenserów jako źródła informacji i inspiracji. Festiwale podróżnicze straciły wieloletni monopol na "rząd dusz" w tym zakresie. tzn. w zakresie wyznaczania trendów i punktów odniesienia dla osób, dla których podróże są czymś ważnym w życiu. Można uznać, że jesteśmy w okresie dywersyfikacji czyli różnicowania. Środowisko tradycyjne i środowisko internetowe to w chwili obecnej (z nielicznymi wyjątkami) dwa różne światy. Dwie różne bajki. Nie do końca się akceptujące i szanujące. Jedni drudzy trzymają głowę wysoko, a na tych drugich spoglądają co najwyżej z "pobłażaniem". A przecież w Internecie też działają żywi ludzie, z krwi i kości. Pasjonaci, osoby odważne, które kiedyś zdecydowały, że dla osobistej wolności i czasu na podróże zostaną freelancerami. Jakie są blaski i cienie tej drogi? Chcemy Wam je pokazać. A Wy zdecydujecie, czy przypadkiem nie jest to droga w sam raz da Was?

1. SZPILKI W PLECAKU

Ewa Chojnowska - Lesiak – autorka bloga szpilkiwplecaku.pl, pilot egzotycznych wycieczek zagranicznych. Najlepiej czuje się wśród prostych ludzi i dzikiej natury Afryki Równikowej: między Pigmejami plemienia Batwa w Ugandzie, Masajami w Kenii, na dramatycznie niebezpiecznym raftingu na Białym Nilu. Nie boi się wyzwań i przekraczania granic swojej wytrzymałości, co pokazała w programie Polsatu Wyspa Przetrwania.Laureatka Nagrody Specjalnej Plebiscytu #Hashtagi Roku 2018 See Bloggers. W rankingu Jasona Hunta najbardziej wpływowych blogerów 2018 roku znalazła się w brązowej dziesiątce.
Ewa wielokrotnie występowała na festiwalach, targach i innych eventach podróżniczych a także jako ekspertka w programach publicystycznych w radio i telewizji na temat podróży, w tym TravelChannel „Subiektywny Ranking Naj”.IG: www.instagram.com/szpilkiwplecaku
BLOG:
www.szpilkiwplecaku.pl
FB:
www.facebook.com/szpilkiwplecaku/

Temat prezentacji na Bonawenturze: "Autorski przegląd najciekawszych miejsc na świecie".
Tytuł mówi chyba wszystko sam za siebie. Domyślamy się, że chodzi o miesjca odwiedzone osobiście przez autorke :-)

2. "POJECHANA"

Aleksandra Świstow - dziennikarka i socjolożka, uzależniona od pisania pasjonatka podróży, miłośniczka gór (zdobywczyni kilku pięciotysięczników) i rozgadana pilotka wycieczek do Azji. Autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana i książki "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin". Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku i zdobywczyni II miejsca w Ogólnopolskich Turystycznych Mistrzostwach Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Prelegentka na eventach motywacyjnych, targach i ... (wow!) festiwalach podróżniczych. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i we Francji.Temat prezentacji na Bonawenturze: "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin"
Zabawne historie z życia Polki w jednym z największych miast Chin i opowieści z podróży po Państwie Środka: o obutych psach, podrabianym ryżu, układaniu się z duchami, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna. Opowiadam o swoich potyczkach i niuansach chińskiej kultury z humorem i dystansem, zapraszając do wspólnej podróży po „kraju na końcu świata i nie z tego świata”. Podróży lokalnym zwyczajem bez trzymanki i czasem pod prąd.
Zwiastun prezentacji:
tutajPrezentacja „Laowai w wielkim mieście” zdobyła obydwie nagrody 5. Festwialu Podróżniczego „Bez Granic” w Środzie Wielkopolskiej: nagrodę główną i nagrodę publiczności.

3. GLOBSTORY

Kaja Kraska, Globstory - dziennikarka, pasjonatka podróżowania w pojedynkę i opowiadania historii filmem. Prowadzi blog i kanał podróżniczy na YT - Globstory.Mieszkała w Stambule i Barcelonie. Obecnie większość czasu spędza w podróży. Do tej pory odwiedziła z kamerą: Turcję, Chiny, Iran, Hiszpanię, Portugalię, Ukrainę, Grecję, Gruzję, Sri Lankę, Kubę, Meksyk, Tajlandię, Kambodżę, Rumunię, Kirgistan i Gambię. Laureatka Travelera 2018 w kategorii Blog Roku oraz plebiscytu World Travel Show w kategorii Blog Roku 2018.

Kanał Globstory na YouTube:
tutaj
Blog:
www.globstory.pl
FB:
www.facebook.com/globstory
IG:
www.instagram.com/globstory
zostań patronem:
patronite.pl/globstoryTemat prezentacji na Bonawenturze: "Kirgistan, Rumunia, Gruzja - kraje (bardzo) niedocenione, do których każdy może pojechać"

A o tym jak Kaja została freelncerką, i w jaki sposób teraz zarabia na swoje podróże zobaczcie (i posłuchajcie) tutaj


4. Panel dyskusyjny z udziałem wszystkich trzech prelegentek

czyli rzadka okazja, by dowiedzieć jak zostać freenecerem i jak osiągnać sukces w internecie. Poznamy blaski i cienie życia podróżujacych influenserek oraz różne sprawdzone przez nie patenty.

Bilety na niedzielny blok E (i pozostałe bloki programowe) można kupić
TUTAJ

Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga