STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Jedzonko na Bonawenturze. Kolektyw Umami i podniebne pierogi 2016-03-14
Jedzonko ważna rzecz. Zwłaszcza, gdy siedzi się bite 5 a może i nawet 10 godzin w ciągu dnia (tak, tak są tacy kosmici :) W tym roku na Festiwalu Bonawentura od kulinarnej strony zaprezentuje się nasz nowy partner Umami. Będą też "podniebne" pierogi transportowane z naprzeciwka specjlanym systemem linowym nad ulicą Batorego.

Umami- tak w skrócie to kolektyw kulinarno-artystczny. Powstały z inicjatywy kilku osób, które cieszą się łączeniem smaków i kolorów. Chcą nas zaskakiwać, intrygować, prowokować i oczywiście karmić!


Dokładniej, ta przygoda kulinarna rozpoczęła się w 2014 r, a sprawczynie to: Mery, i jej koleżanki-kucharki Aua i Karolina. Umami oferuje w 100% wegańskie, zdrowe jedzenie, które chce promować równolegle z osobistymi wizerunkami, dziewczyn jako czołowych kucharek krakowsko-warzywnego świata. Dodatkowo, Umami uwielbia podawać jedzenie w możliwie jak najpiękniejszej formie oraz uwieczniać je na ciekawych, zachęcających zdjęciach.Zdobyliśmy nieoficjalnie brulion ze szkicami kulinarnego programu Bonawentury. Są tam:

ZUPY:
pomidorowo-kokosowa 8pln
krem ziemniaczany 6pln

DANIA GORĄCE:
curry marchewkowe 12pln
placki ziemniaczane z gulaszem/sosami 9pln/6pln
burrito 12pln

PRZEKĄSKI:
tarta buraczkowa z fenkułem, karmelizowaną czerwoną cebulą, sosem, czosnkowym i koperkiem 6pln

SAŁATKI:
strączkowa 5pln
ogórkowo-koperkowa 5pln

SŁODKOŚCI:
szarlotka z orzechami włoskimi 5pln
muffinki 3pln

NAPOJE ZIMNE:
tonic 0,25l 3pln
domowy napój pomarańcza-marchew 0,3l 6pln
domowa lemoniada lawendowo-grapefruitowa 0,3l 6pln

NAPOJE GORĄCE:
herbata (różne) 3pln
kawa czarna 5pln
kawa biała (z mlekiem sojowym/kokosowym) 6pln

Ale to nie wszystko!
Oprócz Umami będzie nas karmić (podobnie jak rok temu) miejscowa Pierogarnia "Starosądecki Smak" ceniona za smak domowej kuchni bez konserwantów.
Podczas Bonawentury międzu pierogranią, a "Barkiem Podróżnika" (na I piętrze) uruchomiony zostanie unikatowy transport napowietrzny (oryginalny koncept organizatorów) sprawdzony podczas jubileuszowej edycji festiwalu w 2015 roku. W ofercie pierogarni znajdują się, m.in. ręcznie robione: - pierogi ruskie, mięsne, z kapustą białą wysmażaną, z kapustą białą wysmażaną i grzybami, z soczewicą, szpinakiem, pierogi na słodko z serem z dodatkiem owoców i z dodatkiem czekolady, ze śliwką kalifornijską. Cena 9 zł/porcjęPierogi zostaną dostarczone drogą napowierzną na konkretną godzinę (czas przygotowania ok 20-30 min) po wcześniej zamówieniu.

Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga