STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
A w niedzielę od 11.00 filmy plus survival za darmo! 2016-03-10
Niedziela to darmowy poranek podróżniczy w Kinie Sokół. Od kilku lat ten blok poświęcamy przede wszystkim na filmy i tak też będzie tym razem, ale jest też niespodzianka! We współpracy z naszym sponsorem Toyota - Kobos zaprosiliśmy Ule Wałachowską instruktorkę survivalu, która opowie o swojej wyprawie na Ukrainę, a dokładnie do Czarnobyla 30 lat po katastrofie. Początek tego pokazu zaplanowaliśmy na ok. godz. 13.45 (zapraszamy).

Ale jako sie rzekło królować będą filmy dokumentalne.

Gwiazdą tego bloku będzie niewątpliwie Bear Grylls. Brytyjski podróżnik, komandos, alpinista, "popularyzator sztuki przetrwania" i Naczelny Skaut Wielkiej Brytanii. W swoim życiorysie Grylls ma m.in. trzyletnią służbę w brytyjskich siłach specjalnych jako żołnierz 21 Regimentu Rezerwy Special Air Service. Ma pewnie tyle samo zwolenników, co przeciwników ale nie można odmówić mu że stał się "globalną marką" i ekspertem w dziedzinie sztuki przetrwania. Będzie nam pokazywał jak bez wsparcia może wyjść z opresji człowiek zagubiony w górach wysokich, w dżungli i na bezludnej wyspie (tak - tak będzie instruktaż jak samemu zbudować "tratwę rozbitka". Każdy z trzech prezentowanych epizodów ma po ok. 50 minut.Czwarty film to angielski film dokumentalny prezentujący Najpiękniejsze Zjawiska Przyrodnicze na naszej planecie. Na przykład takie.Wracając do Uli Wałachowskiej Ula również jest instruktorką survivalu. ...

30 lat po wybuchu czwartego reaktora w Czarnobylu podczas kilkudniowej wyprawy po Ukrainie, Uli wraz z mężem i przyjaciółmi udało się wjechać do strefy samochodami terenowymi. Dzięki temu nie tylko podjechali do 4 reaktora, czy eksplorowali opuszczoną Prypeć, lecz również wdrapali się na Oko Moskwy, odnaleźli tajną bazę rakietową czy stację pogodową z której wystrzeliwano tlenek srebra w powietrze by sprawić bezchmurną pogodę na pochód pierwszomajowy w Kijowie. Relacja z tych miejsc jako pokaz niespodzianka na Bonawenturze.

Urszula Wałachowska – podróżniczka, instruktor survivalu, przewodnik po bieszczadzkich górach i bezdrożach. Wraz z mężem od kilku lat w każdej wolnej chwili pakuje plecak i wyrusza w nieznane. Na co dzień mieszka w Bieszczadach, gdzie prowadzi Szkołę Przetrwania. Każdego poranka można ją znaleźć na połoninach fotografującą wschody słońca. Za nią już wyprawy po Europie Zachodniej na stopa i Bałkany. Bliski wschód, daleka Japonia i Korea Południowa. Wizyta w ostatniej wiosce trędowatych w Rumunii i noc spędzona na posterunku Policji w Górskim Karabachu. A co przed nią?

Kto wie gdzie tanie bilety lotnicze ją poniosą…Facebook: ulekwpodrozy
Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga