STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Stopem do ... Meksyku 2016-02-03
Byłem raczej nieśmiały, odezwanie się w obcym języku graniczyło z cudem, za dużo kasy też nie miałem, ale strasznie chciałem zwiedzać świat - wspomina Tomasz Jakimiuk z Siemiatycz, który podróżuje stopem.

Po skończeniu studiów na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej, Tomek sprawdził swój stan konta. Zaświeciło mu przed oczyma niecałe 250 zł. Ucieszył się, jak nigdy. Mówiąc: „Aż tyle! Człowieku za to można pół świata zobaczyć!”. Nie pytał ludzi, czy jego pomysł ma jakikolwiek sens. Nie powiedział w sumie o tym nikomu. W ciągu kilku dni spakował się i ruszył przed siebie. Bez planu, z milionem pomysłów. Dotarł na Gran Canarię. Chodził pośród łódek i rozmawiał z kapitanami: „Dzień dobry! Czy płynie Pan na Karaiby, może do Wenezueli, czy też Brazylii?”. Załapał się na jacht. Zerowe doświadczenie w żeglowaniu oraz wymiotowanie przez 6 dni nie przeszkodziły mu w zobaczeniu czterech wysp na Karaibach, jednej na Bahamach i przemierzeniu ponad 7 000 km niczym worek pomarańczy na pace po meksykańskiej ziemi.

"Każda początkująca osoba szuka rad. Tak naprawdę to szukanie jest jednym wielkim marnowaniem czasu. Moim zdaniem należy spakować plecak, zarzucić na ramię, wyciągnąć kciuka i jechać. Do tej pory uważam, że pakuję za dużo. Człowiek z czasem, a tym samym z nabytym doświadczeniem, dochodzi do perfekcji. Zaczyna rozumieć, że branie 3 bawełnianych podkoszulek, które ważą w sumie 500 gram, jest jedną wielką pomyłką i zmienia to na 2 koszulki do biegania, które ważą 200 gram i szybko schną. Mój pierwszy wyjazd wiązał się z 20-kilogramowym plecakiem na szelkach, które czuję do tej pory. Pamiętam, jak mama chciała mi wcisnąć poduszkę „jaśka” na wyjazd. Myślę, że już w Niemczech bym tego „jaśka” wyrzucił. Trzeba zrobić pierwszy krok, zwalczyć strach, by zyskać szkołę życia, oplecioną pięknymi wspomnieniami" - tak swoje doświadczenia podsumowuje Tomek.

Tomek Jakimiuk, zwykły Podlasian, który uwierzył w ludzi i ruszył w pogoń, za tym co na pozór niemożliwe, przybędzie na Festiwal Bonawentura by podzielić się swoimi przeżyciami, które gromadził przez 144 dni samotnej wędrówki!
Więcej informacji o Tomku i jego przygodach na blogu JAK TO DALEKO i na Facebooku: Jak to dalekoTomasz Jakimiuk - 25 letni absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej, człowiek z potężnymi pokładami energii, którą niweluje wszelaką aktywnością fizyczną, miłośnik adrenaliny i odwiedzania miejsc na pozór niedostępnych przy pomocy autostopa i jachtostopa. Na scenie przed festiwalową publicznością stanowi swoiste połaczenie Piotra Strzeżysza (imidżowo), Przemka Cwynara (filozofia podróżowania i sposób opowiadania) i Piotra Kuryły :) (region pochodzenia). Ale Tomek, to oczywiście Tomek, jeden i niepowtarzalny! :)(

Bilety na festiwal kupisz TUTAJ

Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga