STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Warsztaty "Kuchnia gruzińska", gotowanie z Keti Prangulaishvili 2015-03-08
Wraz z rosnącą popularnoscią Gruzji jako docelowego kierunku podróży wśród Polaków rośnie także popularność kuchni gruzińskiej, która jest nieodłączną czescią bogatej tradycji narodowej tego kraju. W gruzińskiej kuchni tradycją jest sprawą świętą, mimo mody na nowe, wymyślne dania, pozostaje ona w zasadzie w pierwotnym kształcie, dzięki temu jest dla nas tak fascynujaca.
Gruzini w swojej kulinarnej kulturze mają mnóstwo przekąsek, ale za to zupy są mało popularne. Pełnymi garściami korzystają z dobrodziejstw klimatu zbliżonego do sródziemnomorskiego, w którym dojrzewają soczyste arbuzy, pomidory, melony, winogrona, dorodne bakłażany i cudowne, aromatyczne zioła.

Najbardziej kojarzoną z Gruzją potrawą o charakterze przekąski jest placek serowy - chaczapuri. Inną regionalną przekąską jest nadziewany bakłażan - badridżani, dojrzewający pleśniowy ser dambali chaczo to wspaniały narodowy przysmak. Na główny posiłek Gruzini często podają chinkali, czyli rodzaj pieroga z mięsnym farszem lub zupą, szaszłyki z baraniny posypane przyprawami zwane- mcwadi to wspaniały pomysł na przyjemne spotkania w gronie znajomych.Więcej o kuchni gruzińskiej przeczytasz w serwisie www.kaukaz.pl .

Gorąco zapraszamy do udziału w warsztatach kulinarnych, podczas których uczestnicy naucza się przygotowania 3 gruzińskich potraw należących do kanonu Gruzińskiej Kuchni Narodowej. Warsztaty odbędą się w świetlicy wiejskiej w Mostkach. Warsztay poprowadzi rodowita gruzinka Keti Prangulaishvili - Młoda Ambasadorka Gruzji w Polsce i oryginalna "Perfekcyjna Gruzińska Pani Domu" :).Udział w warsztatach wiąże się z symboliczna opłatą 20 zł/os, ale uczestnicy wpłaconą sumę odbiją sobie z nawiązką w postaci konsumpcji przygotowanych podczas warsztatów potraw. Należy z wyprzedzeniem wykupić wejściówkę na warsztaty. Gdzie?
tutaj! . Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wykupionych wejściówek.

Warsztaty rozpoczną się w niedzielę (22.III) o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej w Mostkach (koło Starego Sącza), adres Mostki 86 (kliknij aby zobaczyć lokalizację na
mapie). Warsztaty potrwają ok. 3-3,5 h.Wydarzenie wspiera Fundacja Rozwoju Regionalnego Viribus Unitis Nowy SączSkomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga