STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Niedziela na Bonawenturze - cud potwierdzony ! 2014-03-13
Niedzielny mix zapowiada się naprawdę sensacyjnie. Cztery prelekcje: o Korei Pd, legendarnej Camino de Santiago, redyku, który przewędrował wołoskim śladem przez cały „łuk Karpat” i finałowa relacja z najtrudniejszych ścian wspinaczkowych świata: z Patagonii, Ziemi Baffina i Karakorum. Dwa filmy: kultowe „Trabanty” i epicki dokument o Redyku i wreszcie … konert który nie miał prawa się ziścić, występ gwiazdy muzyki Etno –Urny (Mongolia) z towarzyszeniem J. Bawoła (Kroke). A wszystko to za jedyne … 18 zł. Tanio, aż … wstyd.
Tłumaczymy się zatem mało przekonywująco, że ten cud możliwy był tylko dzięki pozyskanemu dofinansowaniu 80% z UE. Wy się cieszycie, a my po Festiwalu będziemy się bujać z rozliczeniem projektu.Niedziela, 30 marca 2014, 12.00 – 21.00

12.00 – 13.30 film „Trabanty jadą do Afryki!”, reż. Dan Priban, Dana Zlatohlavkova, Czechy 2011, 90′
13.40 – 14.30 Joanna Radzimska, Michał Ilczuk „Welcome to Korea”
14.45 – 15.35 Wojciech Molendowicz „Camino de Santiago x 5”
15.50 – 17.30 film „Redyk Karpacki” 27 min, powitanie zesp. Starosądeczanie i spotkanie z gościem specjalnym - „siłą sprawczą” Redyku Piotrem Kohutem
17.40 – 17.55 ogłoszenie wyników plebiscytu publiczności i losowanie nagród wśród publiczności
18.10 – 19.20 koncert gwiazdy world etno music Urna (Mongolia) & Jerzy Bawoł (Pl - Kroke)
19.35 – 21.00 gość specjalny Marcin „Yeti” Tomaszewski „Podróż w stylu”

Opisy:

„TRABANTY JADA DO AFRYKI!”, reż. Dan Priban, Dana Zlatohlavkova, Czechy 2011, 90′

)

Ludzie mają marzenia, pragnienia, plany - i te większe, i te malutkie. Gdzie znajdują się ich granice i jak je rozpoznać? Najlepiej przekroczyć i zobaczyć co się wydarzy. Film Trabanty jadą do Afryki! jest namacalnym przykładem przekroczenia takiej granicy „niemożliwego“. Dowodem na to, że można zostawić wszystko i ruszyć przed siebie, choćby do Afryki - tej prawdziwej. To film o podróży, którą warto było przeżyć, bez względu na okoliczności. Nie tylko dla siebie. Nagroda publiczności za najlepszy film na Festiwalu Filmów Świata „Trzy żywioły” Wrocław 2013. „Niesamowite przygody, zmaganie się z absurdem afrykańskiej rzeczywistości i przeszkody, które udało im się pokonać, składają się na pokrzepiający film o tym jak ważna jest wiara w postawiony sobie cel”.


MICHAŁ ILCZUK, JOANNA RADZIMSKA „WELCOME TO KOREA, CZYLI W KRAINIE SAMSUNGA”Co wiedzieli o Korei Południowej przed wyjazdem na wymianę studencką? Tyle, co powszechny zjadacz chleba w Polsce. Że produkują Samsungi, że za chwilę zaatakuje ich Północ. Na miejscu mogli przekonać się, że ten kraj ma do zaoferowania znacznie więcej, a wojna z Północą nie spędza mieszkańcom snu z powiek. W Korei spędzili pół roku na Uniwersytecie w Gwangju, w wolnych chwilach przemierzając kraj autostopem i pochłaniając tony kimczi. Na prezentacji Michał Ilczuk i Joanna Radzimska opowiedzą o swoich próbach odnalezienia się w zupełnie innej kulturze.


WOJCIECH MOLENDOWICZ „CAMINO DE SANTIAGO X 5”Dlaczego ludzie od tysiąca lat zmierzają do Santiago de Compostela? Pielgrzymka? Potrzeba ciszy i przebywania tylko z samym sobą? A może wręcz przeciwnie – chęć rozmowy i poznawania każdego dnia nowych znajomych z różnych stron świata? Wojciech Molendowicz, choć pięciokrotnie przejechał rowerem Camino Santiago, nie odpowie na to pytanie. Wspólnie z nim możemy poszukać odpowiedzi, choć wiadomo, że… nie znajdziemy jej. No więc „dlaczego ludzie tam idą”? Wyrusz, a sam sobie odpowiesz.


„REDYK KARPACKI”, reż. W. Jachymiak, Polska 2013, 28 min

)

Film jest próbą przybliżenia znaczenia pasterstwa w kulturze Karpat. Główny bohater i organizator Redyku Karpackiego Piotr Kohut opowiada o biblijnym wymiarze swojej wędrówki. Film oddaje klimaty pasterskiego życia z dala od zgiełku i pogoni, podkreślając znaczenie życia w spokoju, Punktem wyjścia staje się analiza słów Platona, który w pasterzach widział nadzieję odbudowania cywilizacji po zagładzie. w zgodzie z samym sobą. W filmie zobaczymy obrazy ze wszystkich państw przez które wędrował Redyk Karpacki, czyli z Rumunii, Ukrainy, Polski i Czech, jednak najwięcej czasu spędzamy na Ukrainie. Bynajmniej nie bez powodu, bowiem tam tradycyjne pasterstwo doznało w ostatnich latach największych, druzgoczących strat .Po filmie spotkanie z Piotrem Kohutem, który opowie o przejściu prastarym wołoskim szlakiem i zmianie jaka się w nim dokonała.


OGŁOSZENIE WYNIKÓW PLEBISCYTU PUBLICZNOSCI I LOSOWANIE NAGRÓD WŚRÓD PUBLICZNOŚCI

Jak co roku, publiczność uczestnicząca w pokazach festiwalowych wybierze najlepszy pokaz i przyzna mu nagrodę publiczności. Ogłoszenie wyników plebiscytu i wręczenie nagrody Bonawentura 2014 będzie jednym z kulminacyjnych momentów Festiwalu. Oprócz tego wśród publiczności obecnej na sali podczas losowania wybierzemy osobę, która wygra nagrodę główną, sygnowany obraz chińskiego artysty Chen Chianga pod tytułem „Red”, który powstał podczas Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Starym Sączu i inne cenne nagrody.


KONCERT GWIAZDY MUZYKI ETNO - WORLD MUSIC. URNA (Mongolia) & J.BAWOŁ (PL-Kroke)Podczas Festiwalu Bonawentura odbędzie się niezwykłe muzyczne spotkanie z charyzmatyczną pieśniarką mongolską Urną Chahar-Tugchi, której towarzyszyć będzie akordeonista Jerzy Bawoł z zespołu Kroke.
Śpiew Urny Chahar-Tugchi znawcy muzyki porównują do doświadczenia ceremonii religijnej. Ona sama o swojej muzyce mówi: „Interpretuję moje piosenki ze wszystkich moich sił, z różnorodnością doświadczeń życiowych, dlatego czuję się jak odrodzona po każdym swoim występie. ”Urna Chahar-Tugchi urodziła się w rodzinie hodowców z pastwisk Ordos w Mongolii Wewnętrznej. Dziś jest uważana za jedną z najwybitniejszych wokalistek Azji. Jej koncerty kładą nacisk na improwizację z którą zetknęła się podczas swoich licznych koncertów w całej Europie, gdzie doczekała się uznania i gdzie od lat wypełnia sale koncertowe. W programie dominować będą utwory ze znakomitej płyty ”Urna - Portrait”.

)


MARCIN „YETI” TOMASZEWSKI „PODRÓŻ W STYLU”Na zakończenie gość specjalny. Marcin „Yeti” Tomaszewski to jeden z najlepszych wspinaczy wielkościanowych na świecie. Opowie o swoim autorskim projekcie „4 Żywioły”, który realizuje od 2009 r, a którego celem jest wytyczenie nowych dróg w czterech rejonach górskich z ekstremalnymi trudnościami wzmacnianymi przez dokuczliwe żywioły (wiatr, zimno, wodę i warunki panujące w tropiku). Będzie o sukcesie na ścianie Trango Tower (wytyczenie nowej drogi Bushido wspólnie z Markiem Raganowiczem) , o drodze Superbalance na pn. ścianie Polar Sun Spire na Ziemi Baffina i relacja z pierwszego polskiego przejścia zach. ściany Cerro Torre (Patagonia) tzw. „drogą Ferrariego”.

Zapraszamy do zakupu biletów na niedzielę (tylko 18 zł !) i pozostałe dni też
Kupisz wygodnie TUTAJ

Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga