STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Julia Płachta najszybciej rozwiązała krzyżówkę podróżniczą 2014-02-01
Jak co roku przygotowaliśmy dla Was mega-krzyżówkę podróżniczą. Tradycyjnie 100% haseł było bezpośrednio związane z podróżami, geografią, odkryciami geograficznymi, itp. Tak samo hasło (na żółtych polach), które było rozwiązaniem krzyżówki. Wydawało się nam, że krzyżówka była trudna i rzeczywiście ... liczba prawidłowych rozwiązań była niższa niż w ubiegłym roku, ale najważniejsze że 10 osób rozwiązało ją poprawnie !!! Mam nadziej, że bawiliście się dobrze, a odkrywając hasło poczuliście się choć trochę jak Krzysztof Kolumb, który zobaczył ląd na horyzoncie.
Poniżej publikujemy krzyżówkę pustą (tą, którą otrzymaliście do rozwiązania) i krzyżówkę wypełnioną. W puli nagród były 3 karnety (na cały festiwal) do wygrania, w tym jeden dla osoby, która rozwiązała krzyżówkę jako pierwsza i dwa do wylosowanych osób, które rozwiązały krzyżówkę w ciągu 48 godzin od jej opublikowania, czyli do godz 16.15 w środę.

a tak wygląda krzyżówka rozwiązanaNo i pora na nagrodzonych:
Karnet 001: Julia Płachta (najszybciej nadesłała prawidłowe rozwiązanie: w poniedziałek o godz. 19:27)
Karnet 002: Marek Nicpoński - szczęście w losowaniu
Karnet 003: Monika Dziedzina - szczęście w losowaniu

i ... niespodzianka wylosowaliśmy jeszcze jeden dodatkowy karnet dla Anny Zięcik

Wszystkim osobom, które prawidłowo rozwiązały krzyżówkę serdecznie gratulujemy determinacji i dziękujemy za udział w zabawie.

A już całkiem na koniec rozszyfrujemy nasze hasło:

Oronteus Finaeus, znany też jako Oronce Fine, był profesorem matematyki na uniwersytecie w Paryżu. Był też jednym z największych kartografów francuskich XVI wieku. Najbardziej znanym jego dziełem jest wydana w 1531 roku mapa Nova et integra universi orbis descriptio (Nowy i pełen opis okrągłego Wszechświata) przedstawiająca (sic !) odkrytą dopiero ok. 300 lat później Antarktydę bez pokrywy lodowej. Z tego powodu mapa Oronteusa Finaeusa stanowi istotny paranaukowy dowód dla poszukiwaczy prehistorycznych zaginionych cywilizacji utożsamiających niekiedy Antarktydę z mityczną Atlantydą.

Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga