STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Te filmy zobaczymy na Bonawenturze w 2014 roku 2014-01-31
Pięć mocnych pozycji filmowych. Filmy nagradzane, ważne, głębokie, pokazujące pasje i ludzkie namiętności, siłę popychającą do poznawania świata i odnajdywania własnego ja. Filmy pokazujące naszą planetę z innej, perspektywy. To trzeba zobaczyć !


„Trabanty jadą do Afryki!”, reż. Dan Priban, Dana Zlatohlavkova, Czechy 2011, 90′Ludzie mają marzenia, pragnienia, plany - i te większe, i te malutkie. Gdzie znajdują się ich granice i jak je rozpoznać? Najlepiej przekroczyć i zobaczyć co się wydarzy. Film Trabanty jadą do Afryki! jest namacalnym przykładem przekroczenia takiej granicy „niemożliwego“. Dowodem na to, że można zostawić wszystko i ruszyć przed siebie, choćby do Afryki - tej prawdziwej. To film o podróży, którą warto było przeżyć, bez względu na okoliczności. Nie tylko dla siebie.
Nagroda publiczności za najlepszy film na Festiwalu Filmów Świata „Trzy żywioły” Wrocław 2013.
„Niesamowite przygody, zmaganie się z absurdem afrykańskiej rzeczywistości i przeszkody, które udało im się pokonać, składają się na pokrzepiający film o tym jak ważna jest wiara w postawiony sobie cel”.


„Tam gdzie kończy się ścieżka”, Jeremy Grant Argentyna/Kanada/Chiny/Nepal/USA 2013, 81’To najbardziej widowiskowa produkcja rowerowa minionej dekady. Jest ukoronowaniem trzech lat podróży do najdalszych i najbardziej nieznanych zakątków świata. To rowerowy spektakl, w którym udział wzięło kilkunastu najlepszych na świecie zawodników: Darren Berrecloth, Andreu Lacondeguy, Camerona Zink, Kurt Sorge, James Doerfiling oraz inni profesjonalni freeriderzy. Where the Trail Ends oczaruje wszystkich widzów spektakularną akcją oraz determinacją w osiąganiu sportowych sukcesów w urzekających krajobrazach najróżniejszych regionów świata. Podczas pracy nad filmem korzystano z zaawansowanego sprzętu audio i wideo.


„Antarktyczna podróż Ernesta Shackletona”, reż. George Butler, UK/Niemcy 2000, 97 min.

Film opowiada o legendarnej, wyprawie sprzed równo 100 lat, która na trwale przeszła do historii.Wrzesień, 1914. Ernest Shackleton z ekipą 22 śmiałków rusza na podbój Antarktydy z zamiarem połączenia mórz Rossa i Wedella śladem ludzkich stóp. Po 6 tygodniach zmagań z oceanem trójmasztowiec Endurance zostaje uwięziony w paku lodowym na kolejnych 10 miesięcy. Dryfująca, niezdolna do samodzielnej żeglugi brygantyna zostaje zmiażdżona przez krę zostawiając rozbitków na pastwę antarktycznej zimy. Shackleton podejmuje szaleńczą próbę przebicia się do Południowej Georgii wpierw pieszo, następnie w szalupie ratunkowej.
„Gdy zobaczycie ten film nie będziecie mogli uwierzyć, że nikt na tej wyprawie nie zginął…”


„Kumare, Guru dla każdego”, reż. Vikram Gandhi, USA 2011, 84 minKumaré to fikcyjna postać, w którą wcielił się reżyser Vikram Gandhi. Film jest zabawnym zapisem tego szczególnego eksperymentu. Niezwykle szczerym i wnikliwym spojrzeniem na temat relacji człowieka i wiary. Gandhi zdecydował się na ten krok wierząc, że w ten sposób uda się dociec, skąd w człowieku bierze się tak silna potrzeba duchowości. Ukrywając prawdziwą tożsamość pod postacią Kumaré, Gandhi ukazał jednak coś znacznie poważniejszego. Zobrazował, jak bardzo zagubiony jest dzisiejszy człowiek i jak silna jest w nim potrzeba transcendencji, nadziei i wiary. W trakcie eksperymentu Kumaré zbudował wspólnotę ludzi, głęboko wierzących w głoszone przez niego przesłanie. Jego poglądy okazały się na tyle skuteczne, że do wspólnoty dołączali wciąż nowi ludzie, zarówno młodzi, jak i starzy, bez względu na płeć, zawód i zainteresowania.


„Redyk Karpacki”, reż. W. Jachymiak, Polska 2013, 28 minFilm jest próbą przybliżenia znaczenia pasterstwa w kulturze Karpat. Główny bohater i organizator Redyku Karpackiego Piotr Kohut opowiada o biblijnym wymiarze swojej wędrówki. Film oddaje klimaty pasterskiego życia z dala od zgiełku i pogoni, podkreślając znaczenie życia w spokoju, Punktem wyjścia staje się analiza słów Platona, który w pasterzach widział nadzieję odbudowania cywilizacji po zagładzie. w zgodzie z samym sobą. W filmie zobaczymy obrazy ze wszystkich państw przez które wędrował Redyk Karpacki, czyli z Rumunii, Ukrainy, Polski i Czech, jednak najwięcej czasu spędzamy na Ukrainie. Bynajmniej nie bez powodu, bowiem tam tradycyjne pasterstwo doznało w ostatnich latach największych, druzgoczących strat .

Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga