STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Rowerem z Alaski do Meksyku 2013-03-14
Podczas pokazu Piotra posłuchamy o przypadkowych spotkaniach z najdziwniejszymi ludźmi, jak również o przygodach z dzikimi zwierzętami, o samotnym pokonywaniu ogromnych przestrzeni w Jukonie i Kolumbii Brytyjskiej oraz o stylu życia, z jakim Piotr zetknął się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Minimalistyczny styl podróżowania wymuszał noclegi w najróżniejszych miejscach, nie zawsze miłych i przyjemnych, ale pociągał też za sobą przypadkowość spotkań i zdarzeń, które nie raz okazywały się jednymi z najprzyjemniejszych momentów w podróży.

Druga podróż – przez Meksyk, została odbyta późnym latem, w temperaturach przekraczających w południe czterdzieści stopni celsjusza. Podróż ta była w pewnym sensie kontynuacją niedokończonej trasy z Alaski do Meksyku, którą Piotr przerwał rok wcześniej, by dokończyć w wakacje 2012 roku.

Meksyk, paradoksalnie, okazał się o wiele bezpieczniejszy od Stanów Zjednoczonych, a już na pewno bardziej gościnny. Podróżowanie rowerem pozwalało na właściwą perspektywę poznawania kraju, poznawania krótkiego i zapewne powierzchownego, ale pełnego słońca, uśmiechu i dobrego słowa. Tym uśmiechem i gorącym meksykańskim słońcem, autor pokazu będzie chciał się podzielić poprzez zdjęcia i film, które zaprezentuje na pokazie slajdów. Zainteresowani, po prelekcji, będą mogli kupić jedną z książek autora, oczywiście z autografem.

Strona autora: www.onthebike.pl

Cały program festiwalu znajdziesz tutaj

Bilety/karnety na Bonawenturę kupisz
TUTAJ
REWELACJA!!! bogdan 2013-04-08 09:04:12
jestem ciekaw jakie Piotr ma kolejne plany podróży, mam nadzieje że będę miał okazję jeszcze zobaczyć jego pokaz.tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga