STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Land Roverem przez Dagestan, Czeczenię, Inguszetię i Osetię 2013-03-13
Czy w Dagestanie faktycznie na każdym kroku czyhali na nich porywacze i terroryści?
Czy Czeczenia to tylko stos ruin pozostałych po dwóch ostatnich wojnach?
Jak wygląda rosyjska “wojna z terroryzmem”?
Dlaczego jechali “na około”?
I wreszcie, czy warto jechać w tamte rejony pomimo licznych utrudnień i niebezpieczeństw?Trasa przejazdu "niedużego konwoju" Land Roverów długości 7000km prowadziła przez całą Ukrainę, Kałmucję, Astrachań aż pod granicę z Kazachstanem, po czym ruszyliśmy na południe aby odwiedzić kolejno Dagestan, Czeczenię, Inguszetię, Osetię północną i Kabardyno-Bałkarię.

Dzięki, jak twierdzą dobremu planowaniu i odrobinie szczęścia poznali największe atrakcje turystyczne północno-wschodniego Kaukazu, również w niektórych strefach niedostępnych dla obcokrajowców. Przejechali setki km po stepach i półpustyniach Kałmucji, zażyli kąpieli w Morzu Kaspijskim, zobaczyli najwyższe szczyty Kaukazu, w tym Kazbek i Elbrus. Dziesiątki malowniczych kanionów, wodospadów i górskich jezior. Miejsca tragicznych wydarzeń znane z najnowszej historii tego regionu, jak chociażby Bieslan.

Opowieść Miłosza Kalecińskiego to będzie opowieść o napotkanych ludziach, o ich zajęciach i zwyczajach, niesamowitej otwartości i gościnności, o tym jak żyje się dziś w Groznym, a jak w górskich aułach Dagestanu.Bilety/karnety na Bonawenturę kupisz TUTAJ

Cały program festiwalu znajdziesz tutaj


tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga