STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Z kopyta - konno przez bezdroża Argentyny 2013-03-12
Od czasu pojawienia się kolei żelaznych mało kto pokonywał tak długie dystanse konno. Ale są pasjonaci dla których koń to nie przeżytek, a wciąż najlepszy z możliwych środek transportu, gdzie nie chodzi o tempo i ilość, ale głębię poznania.

Z początkiem 2010 r. Marcin Obałek i Monika Filipiuk – Obałek rozpoczęli projekt Konnej Wyprawy Dookoła Świata. W ciągu pięciu lat zamierzają odcisnąć ślady końskich kopyt na czterech kontynentach szerząc jednocześnie ideę turystyki i rekreacji oraz promując poszczególne regiony, które znajdą się na naszym szlaku. Chcą objechać świat oglądając go z zupełnie innej perspektywy, a efekt tych obserwacji utrwalić w postaci publikacji, filmów i nagrań oraz wydawnictw albumowych i przewodników.I etap odbył się w roku 2010 w Argentynie, gdzie uczestnicy pokonali niemal 1000 km z trzema końmi i psem, pokonując wzniesienia do 2200 m n.p.m, przemieszczając się z północy w kierunku południa wzdłuż andyjskich wzgórz, górskimi szlakami, bezdrożami oraz dolinami rzek. I ten właśnie etap Marcin i Monika przybliżą nam podczas Festiwalu Bonawentura. Przyznajcie, że z bardzo oryginalnej perspektywy.

Monika Filipiuk-Obałek - /1978/ - absolwentka Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zawodowo fotograf wnętrz i nie tylko, dziennikarz telewizyjny i prasowy, pilot wycieczek; ponadto instruktor jazdy konnej, sędzia WKKW. Współorganizatorka Konnej Wyprawy Dookoła Świata – Z KOPYTA, nominowanej do prestiżowej nagrody Złote Stopy 2009/2010.

Marcin Obałek – /1976/ – tramp, pilot wycieczek, specjalista ds. turystyki, obrońca przyrody, członek zarządu Fundacion Mundo Puro w Boliwii. Pomysłodawca Traktoriady - Wyprawy Ursusem Dookoła Świata, nominowanej w 2008 roku do prestiżowej nagrody National Geographic - Travellery. Organizator Polskiej Ekspedycji Amazońskiej - wypraw archeologicznych w rejony tropikalnych lasów deszczowych Boliwii. Współorganizator Konnej Wyprawy Dookoła Świata – Z KOPYTA, nominowanej do prestiżowej nagrody Złote Stopy 2009/2010.Bilety/karnety na Bonawenturę kupisz TUTAJ

Cały program festiwalu znajdziesz tutaj


tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga