STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
Warsztaty gry na oryginalnych bębnach afrykańskich 2012-03-07
Zapraszamy młodzież z Nowego i Starego Sącza (oraz okolic) chcącą spróbować gry na oryginalnych afrykańskich bębnach djembe.

W ramach imprez towarzyszących Festiwalowi Podróży Przygody Bonawentura.org organizujemy warsztaty gry na bębnach afrykańskich djembe, prowadzone przez Dominika Muszyńskiego. Bębny dostarcza bezpośredni dystrybutor instrumentów etnicznych z Afryki firma Unique Brands z Nowego Sącza.

Poprzez całą historię ludzkości rytm bębna był używany jako uzdrawiający środek we wszystkich kulturach świata. Szczególną rolę w kulturze Afryki odgrywają bębny djembe wykonane z drewna i mające kształt kielicha, czy też klepsydry, z membraną ze skóry (najczęściej koziej lub antylopiej). Gdy gramy na bębnie z innymi ludźmi, wibracje przechodzą przez nasze uszy i tańczą z naszymi komórkami. Odkrywamy w sobie kreatywność, znaczenie wspólnej radości i głęboką więź z samym sobą i z innymi ludźmi. Wspólne granie na bębnach to fantastyczne doznanie i świetna zabawa.
djembe afrykańskie

Warsztaty odbędą się w dniu 23 marca 2012 (piątek), w godz 13.00 do 17.00 w Starym Sączu, „Galeria pod Piątką”, Rynek 5.

Preferowany wiek uczestników 15-21 lat (odstępstwa dopuszczamy). Liczba miejsc ograniczona, max 18 osób)


w warsztatach mogą brać udział początkujący

Uczestnicy warsztatów wystąpią z mini recitalem jako projekt Wadada Unique Brands EtnoSchool podczas festiwalu w sobotę ok. godz 10.30.

Dominik Muszyński to pierwsza liga wśród instruktorów, a zarazem pierwsza liga wśród polskich bębniarzy. Prowadzi warsztaty gry na bębnach i etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Specjalizuje się w grze na bębnach afrykańskich (conga i djembe). Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje na terenie całej Polski i nie tylko. W ciągu 16 lat działalności scenicznej, zagrał kilkadziesiąt tras koncertowych i blisko 1000 koncertów.


Dominik Muszyński-lider Wadada

Osoby zainteresowane uczestnictwem w 4 h warsztatach + mini występ (ok. 10 minut) proszone są o przesłanie zgłoszenia mailem na adres biuro@bonawentura.org
W zgłoszeniu prosimy podać: imię nazwisko, rok urodzenia, tel. kontaktowy, e-mail

Doświadczenie nie jest wymagane, za to elementarne poczucie rytmu owszem :)
Można zgłaszać się indywidualnie, zgłoszenia mogą przesłać także grupy przyjaciół, bębniarzy-hobbystów.


warsztaty dla młodzieży
Skomentuj ten artykuł

tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga